אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג מזרחי טפחות עם בנק אגוד: שלמה אליהו יעביר לבעלי המניות 30 מיליון שקל מהמכירה צילום: ריפליי הפקות צילום

מיזוג מזרחי טפחות עם בנק אגוד: שלמה אליהו יעביר לבעלי המניות 30 מיליון שקל מהמכירה

מזרחי טפחות פרסם הצעת רכש לבנק אגוד, ולפיה בעלי המניות באגוד יקבלו 7.8% ממניות מזרחי טפחות; ההצעה משקפת שווי דומה לשווי השוק הנוכחי של בנק אגוד. לאליהו, מבעלי המניות המרכזיים באגוד יש רצון מיוחד שהמיזוג ייצא לפועל

30.08.2020, 18:55 | עירית אבישר

מזרחי טפחות פרסם הערב הצעת רכש למניות בנק אגוד, כחלק מהעסקה להשלמת המיזוג בין הבנקים. לפי מתווה הצעת הרכש, כל בעל מניה של בנק אגוד יקבל תמורתה 0.27 מניות של מזרחי טפחות. לאחר השלמת העסקה יחזיקו בעלי המניות (לשעבר) באגוד כ-7.79% ממניות מזרחי-טפחות.

קראו עוד בכלכליסט

שלמה אליהו , צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו , צילום: עמית שעל

לפי הצעת הרכש, המניות יימכרו לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל לבנק אגוד, בדומה לשווי השוק הנוכחי שלו. בנוסף לכך, בכדי להגדיל את הסיכוי שהצעת הרכש תיענה, הסכים אחד מבעלי המניות המרכזיים בבנק - שלמה אליהו (27.3%) לשלם ליתר בעלי המניות תמורה נוספת של 30 מיליון שקל, המהווה 9% משווי החזקותיו בבנק. המוטיבציה של אליהו נובעת ככל הנראה מכך שאם הצעת הרכש לא תיענה והמיזוג לא ייצא לפועל, יהיה עליו למכור מיידית את המניות בשוק (אליהו מחויב להיפטר מהמניות מאז רכש את השליטה בחברת הביטוח מגדל). מכירה בשוק של המניות תיעשה במחיר נמוך משמעותי משווים בעסקה, ולכן יש לו מוטיבציה להגדיל את הסיכוי לביצוע המיזוג.

בנק אגוד נשלט כיום ע"י משפחות לנדאו, מנור וד"ר יעל אלמוג זכאי, אשר ביחד עם אליהו מהווים 75% מבעלי המניות בבנק, והיתר בידי משקיעים מוסדיים ופרטיים. כדי שההצעה תתקבל צריך להגיע לרוב של 95% מסך כול מחזיקי המניות. במזרחי טפחות מקצים לבעלי המניות אפשרות להיענות להצעה תוך שבועיים, קרי עד ה-13 בספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות