אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליות בשוק ההון הקפיצו את רווחי הראל ב-47% ל-560 מיליון שקל צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

העליות בשוק ההון הקפיצו את רווחי הראל ב-47% ל-560 מיליון שקל

החברה מחקה את כל ההפסדים שנרשמו בתיק הנוסטרו ברבעון הראשון של השנה; שווי הנכסים המנוהלים של קבוצת הראל עלה ב-3% ועמד נכון ל-30 ביוני על 369 מיליארד דולר - בחודשיים שחלפו מסוף הרבעון גדל הסכום ב-10 מיליארד דולר נוספים; בסיכום המחצית הראשונה עמד הרווח על 5 מיליון שקל בלבד - מול 758 מיליון שקל בתקופה המקבילה

31.08.2020, 13:52 | נעמי צורף

בדומה למתחרותיה, גם חברת הביטוח הראל הציגה תוצאות טובות לרבעון השני, בזכות העליות בשוק ההון. הראל מסכמת את הרבעון עם  רווח כולל של 560 מיליון שקל, עליה של כ-47% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2019. הרווח משקף תשואה על ההון חריגה של 34%. 

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון הראשון של השנה סבלה הראל בדומה למתחרותיה מהפסדים בשל המפולת שהייתה בשווקים, ועל כן בשורה התחתונה את המחצית הראשונה של שנת 2020 היא מסיימת עם רווח כולל סמלי של 5 מיליון שקל לעומת רווח של 758 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

לאחר שברבעון הראשון הסב תיק הנוסטרו לחברה הפסד של 820 מיליון שקל, נכון לסוף יוני ההפסד הצטמק ל-95 מיליון שקל בלבד, ובהראל מציינים כי נכון להיום ההפסד קוזז לחלוטין בעקבות העליות בשווקים. העליות בשווקים צמצמו גם את ה"בור בדמי הניהול" (היכולת לגבות דמי ניהול משתנים). אלה ירדו מ-290 מיליון שקל בסוף הרבעון הראשון ל-136 מיליון שקל בסוף הרבעון השני, ובהראל מדווחים כי נכון להיום נסגר "הבור" לחלוטין.

מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

שווי הנכסים המנוהלים של קבוצת הראל עמד בסוף הרבעון על 269 מיליארד שקל, עלייה של 3% לעומת יוני אשתקד. נכון למועד פרסום הדוחות עמד שוויה הנכסים על 279 מיליארד שקל.

משבר הקורונה וימי הסגר השפיעו לרעה על הפרמיות של החברה ברבעון השני - . סכום הפרמיות של החברה ירד ב-8% בחודשים אפריל-יוני בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם ב-6.8 מיליארד שקל. כך למשל בתחום הביטוח הכללי ירדו ההכנסות ב-2% ל-951 מיליון שקל. על אף יציאת עובדים רבים לחל"ת, והפסקת ההפקדות שלהם לפנסיה, הכנסות הראל מתחום זה ירדו בשיעור זניח של 1%. לעומת זאת ההכנסות מביטוח חיים ירדו ברבעון השני ב-15% ל-1.26 מיליארד שקל.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר: ״תוצאות הרבעון הנוכחי, אותו אנו מסכמים עם רווח של 560 מיליון שקל, משקפות את איתנותה הפיננסית של קבוצת הראל ואת היותה חברת הביטוח המובילה בישראל הן מבחינת שווי שוק, הן מבחינת היקפי הפרמיות והן מבחינת ההון העצמי. בשנים האחרונות הראל התמקדה בהטמעת חדשנות דיגיטלית אשר הובילה לשיפור משמעותי באיכות החיתום שלנו ולהתייעלות בהוצאות, דבר שמאפשר לנו להציע ללקוחותינו הצעות ערך תחרותיות יותר ומותאמות אישית. הודות לכך, דווקא בתקופה מאתגרת זו, הצגנו צמיחה בתחומי הבריאות והביטוח הכללי ואני בטוח שמגמה זו תימשך".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות