אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות תתכנס לאשר סכסוך עבודה במגזר הציבורי בסוגיית קיצוצי השכר צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות

ההסתדרות תתכנס לאשר סכסוך עבודה במגזר הציבורי בסוגיית קיצוצי השכר

אתמול פוצץ דיון בין הממונה על השכר קובי בר נתן ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד לאחר שהראשון הציג את המתווה המוצע של האוצר; בר דוד: "אנו נערכים למאבק, עם זאת אני מעוניין ליישב את הסכסוך בהידברות"

31.08.2020, 13:34 | עמרי מילמן
המתיחות סביב כוונת האוצר לבצע קיצוצי שכר לעובדים במגזר הציבורי עולה מדרגה - מוסדות ההסתדרות יתכנסו מחר (ג') לאשר סכסוך העבודה במגזר הציבורי.

קראו עוד בכלכליסט

ההסתדרות הודיעה היום כי מחר יתכנסו מוסדות ההסתדרות לאשר את הצעת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד להכריז על סכסוך עבודה בעקבות איומיו של כץ לקצץ באופן חד צדדי את שכרם של עובדי המגזר הציבורי. לישיבה הוזמנו כל ראשי האיגודים המקצועיים במגזר הציבורי.

ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות, צילום: אגף הדוברות בהסתדרות ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות, צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

אתמול פוצץ דיון בין הממונה על השכר קובי בר נתן ליו"ר ההסתדרות לאחר שבר נתן הציג את המתווה המוצע של האוצר, עד לשכר של 7,000 שקל לא יהיה כל קיצוץ, בטווח של 15,000-7,000 יחול קיצוץ של 3%, בין 15 ל-20 אלף קיצוץ של 7% ומעל 20 אלף קיצוץ של 10%. גם מקבלי הפנסיות התקציביות יידרשו לקיצוץ של בין 7% ל-10% מעל קצבאות של 15 אלף שקל. כמו כן תגדל ההפרשה לפנסיה של העובדים הזכאים לפנסיה תקציבית.

בהודעת ההסתדרות נכתב: "לאורך השנים הארגון נתן כתף בכל עתות משבר, וגם הפעם המגזר הציבורי יסייע וימשיך לשאת את האלונקה ולהיות חלק מוביל בהבראת הכלכלה הישראלית. צעדיו של שר האוצר ישראל כץ הם חסרי כל היגיון כלכלי.. הוא תוקף פעם אחר פעם את עובדי המגזר הציבורי אשר עושים לילות כימים, תוך שיסוי ציבור האזרחים אלה באלה".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הוסיף: "אנו נערכים למאבק, אך יחד עם זאת אני הראשון ליישב את הסכסוך בהידברות ומתוך ראייה רחבה ועתידית למען כל המשק הישראלי. אני אוביל את הציבורים לדרך של חיבור, לא לפילוג ולא לשיסוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות