אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסרו סופית איומי ההשבתה של המורים וההורים במערכת החינוך צילום: עמית שעל

הוסרו סופית איומי ההשבתה של המורים וההורים במערכת החינוך

אחרי שהודיעה על הסכמתה לדחות את השביתה ליום חמישי, סיכמה הסתדרות המורים עם המדינה לאפשר למורים בסיכון בריאותי לצאת לחל"ת בחודשיים הקרובים. גם הנהגת ההורים הארצית חזרה בה "מתוך אחריות לאומית" מאיום ההשבתה בכיתות ה'-ו', שבהן ילמדו יומיים בלבד בבית הספר

31.08.2020, 18:04 | תמר טרבלסי חדד, ynet

האיומים הוסרו, שנת הלימודים תיפתח כרגיל: הסתדרות המורים והמדינה הגיעו הערב (ב') להסכמות בהתאם למתווה שהציע בית הדין האזורי לעבודה, ולפיו מורים בסיכון יוכלו לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת) למשך החודשיים הקרובים. בעקבות כך הסירה הסתדרות המורים את האיום להשבתה והשהתה את צעדיה עד להחלטה אחרת של בית הדין.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר הודיעה הסתדרות המורים לבית הדין האזורי לעבודה בבת ים כי היא מסכימה לדחות את השביתה שעליה הכריזה ליום חמישי ולנהל עד אז משא ומתן בסוגיית המורים בסיכון רפואי בשל משבר הקורונה.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, שאיימה בשביתה, דרשה לאפשר לגננות ולמורים בסיכון בכיתות א'-ב' ללמד מהבית, אך במשרד החינוך דחו את הבקשה. במשרד טענו כי בקבוצת גילים זו אין אפשרות ללמד מהבית. בסופו של דבר הגיעו כאמור הצדדים להסכמה, שבמסגרתה נסוגה הסתדרות המורים מאיומי ההשבתה.

בית ספר אריאל בעיר מודיעין, צילום: צביקה טישלר בית ספר אריאל בעיר מודיעין | צילום: צביקה טישלר בית ספר אריאל בעיר מודיעין, צילום: צביקה טישלר

במקביל, הנהגת ההורים הארצית ביטלה את השביתה שתוכננה למחר בכיתות ה'-ו', שבהן אמורים להתקיים לימודים יומיים בשבוע בלבד.

ההורים הביעו את התנגדותם למתווה של משרד החינוך שלפיו בכיתות ה'-י"ב ילמדו לפחות יומיים בשבוע בבית הספר ובשאר הימים בלמידה מרחוק מהבית.

 

רשויות רבות התארגנו ומצאו פתרונות חלופיים כמו למשל לימודים בחדרי ספח, בחורשות ובמרכזים קהילתיים, אולם רשויות אחרות לא מצאו פתרונות הולמים ואצלן ייאלצו תלמידי ה'-ו' להסתפק בשני ימי לימוד בלבד בכיתת האם.

 

אף על פי שלא נמצא פתרון לכל התלמידים, מהנהגת ההורים נמסר הערב כי מתוך אחריות לאומית הוחלט בשלב זה לבטל את השביתה המתוכננת בכיתות ה'-ו'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות