אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק האשראי ליהלומים של בנק אגוד התכווץ ב־35% בתוך חודש אחד בלבד

תיק האשראי ליהלומים של בנק אגוד התכווץ ב־35% בתוך חודש אחד בלבד

היקף התיק צנח מ־87 מיליון דולר ל־57 מיליון דולר. בעקבות הירידה, הדיסקאונט למכירתו מעמיק ל־45%. לפני כשנה עמד התיק על 150 מיליון דולר

01.09.2020, 08:00 | עירית אבישר

מה קרה לתיק האשראי לענף היהלומים של בנק אגוד? אתמול פרסמה חברת האשראי החוץ־בנקאי פנינסולה, שאמורה לקנות את התיק, כי קיבלה נתונים עדכניים בנוגע להיקפו.

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים עולה כי בתוך חודש התכווץ התיק בכמעט 35%. מההודעה עולה כי בעוד בסוף יולי הוא עמד על 87 מיליון דולר, הרי שכיום הוא עומד על 57 מיליון דולר בלבד. לפי הערכות, לפני כשנה עמד התיק על 150 מיליון דולר. בהודעה מצוין כי הירידה בהיקף התיק נעשתה בעקבות פירעון אשראי על ידי לקוחות.

בתוך חודש התכווץ תיק האשראי ליהלומים בכמעט 35% בתוך חודש התכווץ תיק האשראי ליהלומים בכמעט 35% בתוך חודש התכווץ תיק האשראי ליהלומים בכמעט 35%

ענף היהלומים, שהיה בשנים האחרונות ממילא במצב שברירי, ספג פגיעה קשה נוספת במשבר הקורונה. מחזור המכירות בענף ירד בעשרות אחוזים השנה, וישנם גם לא מעט עסקים בתחום שנסגרו. ועדיין, קשה שלא לתהות האם המצב קשה עד כדי כך שבתוך חודש מתכווץ התיק ביותר משליש.

העסקה למכירת התיק של בנק אגוד עדיין לא הושלמה, אולם נקבע בה מנגנון התאמה בהתאם להתכווצות הנכסים. לפי המנגנון, היקף הנכסים הנוכחי יורד לרף התחתון, כך שפנינסולה תקנה את התיק בדיסקאונט עמוק של 45% לעומת שווי התיק. לשם השוואה, אם התיק היה 100 מיליון דולר, אז היקף הדיסקאונט היה 37%.

מכירת תיק האשראי לענף היהלומים נעשתה בעקבות מכירת בנק אגוד לבנק מזרחי טפחות. רשות התחרות התנתה את המיזוג בכך שתיק האשראי לענף היהלומים של אגוד יימכר לשחקן חדש, היות שנתח השוק של מזרחי טפחות ואגוד באשראי לענף זה עומד על יותר מ־40%.

השלמת מכירת התיק צפויה להיערך במקביל למיזוג בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות, ומחיר העסקה יהיה בהתאם להיקף הנכסים באותו היום.

השבוע נעשה צעד נוסף בדרך לקידום העסקה, כשמזרחי טפחות פרסם הצעת רכש למניות בנק אגוד.

מתווה הצעת הרכש משקף לבנק אגוד שווי של 1.4 מיליארד שקל (בדומה לשווי השוק הנוכחי שלו), ולאחריו יחזיקו בעלי המניות של בנק אגוד ב־4.8% ממניות מזרחי טפחות. הבנק נתן פרק זמן של שבועיים להיענות להצעת הרכש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות