אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע דיווחי המעסיקים - שירות התעסוקה הוריד את מספר המובטלים ב-65 אלף צילום: באדיבות שירות התעסוקה

על רקע דיווחי המעסיקים - שירות התעסוקה הוריד את מספר המובטלים ב-65 אלף

השירות עדכן את רשימות המובטלים באמצעות השוואה עם דיווחי מעסיקים שמבקשים מענק עבודה. התוצאה: מספר המובטלים פחת מ-845 אלף ל-780 אלף. מעריך שהמספר יפחת ל-700 אלף בימים הקרובים

01.09.2020, 13:46 | שחר אילן
שירות התעסוקה הוריד את מספר המובטלים שהוא מדווח עליהם ב-65 אלף איש באמצעות השוואה עם דיווחי מעסיקים שביקשו מענק החזרה לעבודה. כתוצאה מכך ירד מספר המובטלים שהשירות מדווח עליו מ-845 אלף איש ל-780 אלף. בשירות מעריכים שמבצע העדכון יקטין את מספר המובטלים עד ל-700 אלף בימים הקרובים, כלומר המספר הכולל של המובטלים לגרסתו יקטן ל-700 אלף.

קראו עוד בכלכליסט

שירות התעסוקה , צילום: אורי דוידוביץ שירות התעסוקה | צילום: אורי דוידוביץ' שירות התעסוקה , צילום: אורי דוידוביץ

כזכור דיווח הביטוח הלאומי בשבוע שעבר על כך שכ-200 אלף איש ששירות התעסוקה דיווח עליהם כמובטלים עובדים בפועל. בשירות התעסוקה טענו שחלק גדול מהם דווחו כעובדים במשרה חלקית. עם זאת, הודו שקיימת תופעה רחבה של דיווח חסר על חזרה לעבודה, בשל העובדה שרבים שמתחילים לעבוד אינם מדווחים על כך לרשות.

מבצע עדכון הרשימות בוצע באמצעות העובדה ששירות התעסוקה אחראי לחלוקת מענק עידוד ההחזרה לעבודה. על פי החוק כדי לקבל את המענק המעסיקים חייבים לדווח על החזרה לעבודה והעובדים חייבים לאשר. עד עכשיו דיווחו המעסיקים על 337 אלף עובדים שנקלטו חזרה. השירות פנה לבקש אישור מהעובדים. 65 אלף איש, שלא דיווחו קודם לכן לשירות התעסוקה על חזרה לעבודה אישרו שאכן כבר אינם מובטלים והשירות הוריד אותם ממספר המובטלים. עוד כ-170 אלף כבר דיווחו לשירות ששבו לעבוד ולכן לא השפיעו על הנתונים. כ-100 אלף עדיין לא השיבו לפניית השירות. על רקע זה בשירות התעסוקה מעריכים שבשבועות הקרובים יוריד המבצע את מספר המובטלים הרשומים אצלו ל-700 אלף.

בשירות עומדים עם זאת על עמדתם כי מספר המובטלים גבוה משמעותית ממה שמדווחים הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (כחצי מיליון) או הביטוח הלאומי (כ-600 אלף). לטענת השירות, "כפי שהובהר לא אחת לאורך המשבר, חלק מהרשומים כדורשי עבודה המקבלים סיוע מהשירות, אינם מוגדרים כמובטלים על פי הגדרות הלמ"ס או אינם עונים על הקריטריונים לקבלת קצבת אבטלה או הבטחת הכנסה מהמדינה, אולם הם מחוסרי עבודה ומבקשים את עזרת שירות התעסוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות