אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נריישן קפיטל מגייסת עוד 145 מיליון שקל ולוטשת עיניים לת"א 125 צילום: תמוז רחמן

ג'נריישן קפיטל מגייסת עוד 145 מיליון שקל ולוטשת עיניים לת"א 125

קרן ההשקעה בתשתיות השלימה את השלב המוסדי בהנפקת המניות השנייה שלה כקרן נסחרת. הביקושים עמדו על 242 מיליון שקל והקרן גייסה 145 מיליון שקל. היקף הגיוסים הכולל מיום ההקמה עומד על 1.1 מיליארד שקל

02.09.2020, 18:29 | חזי שטרנליכט

הנפקה שנייה, בדרך למדד ת"א 125: קרן ההשקעות בתשתיות ג'נריישן קפיטל השלימה היום (ד') את השלב המוסדי בהנפקת המניות השנייה שלה מאז שהפכה לחברה ציבורית. בשלב זה הקרן גייסה 145 מיליון שקל, זאת לאחר שקיבלה ביקושים גבוהים של 242 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה לפי מחיר מניה דומה לזה שבו פתחה את יום המסחר – 91 אגורות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר השלמת השלב הציבורי, שווי הקרן לאחר הכסף יעמוד על יותר ממיליארד שקל – שווי שיקנה לה נקודת פתיחה טובה לכניסה למדד המרכזי בבורסה המקומית. למעשה, לפי הקרן, אילו עדכוני המדדים היו נערכים בימים אלו, היה לה סיכוי טוב להתברג בת"א 125. עם זאת, בקרן מדגישים כי מטרת הגיוס אינה להיכנס למדד. לפי ההערכות בשוק, על מנת להיכנס למדד יש צורך בשווי שוק שנע בין מיליארד שקל ל-1.2 מיליארד שקל. בכל מקרה, העדכון הבא יבוצע רק בעוד מספר חודשים.

מימין: יוסי זינגר וארז בלשה, מייסדי ג מימין: יוסי זינגר וארז בלשה, מייסדי ג'נריישן קפיטל | צילום: אייל טואג מימין: יוסי זינגר וארז בלשה, מייסדי ג

בגיוס הנוכחי השתתפו גופים מוסדיים שכבר רכשו בעבר מניות של ג'נריישן קפיטל – חברות הביטוח מגדל (שהחזיקה ב-9.6% טרום ההנפקה), כלל ביטוח והפניקס (שהחזיקה ב-7.2% טרום ההנפקה), ובית ההשקעות מור (9.6% טרום ההנפקה הנוכחית). בגיוס זה השתתפו לראשונה חברת הביטוח מנורה מבטחים, ובתי ההשקעות אנליסט וילין לפידות.

בספטמבר 2019 ביצעה ג'נריישן קפיטל הנפקת מניות גדולה יותר שבה גייסה 525 מיליון שקל. הגופים שהשתתפו בגיוס זה מורווחים על הנייר באחוזים בודדים, גם לאחר הירידות בשווקים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. מאז גוייסו גם 124 מיליון שקל באג"ח. היקף הגיוסים הכולל של הקרן, מאז שהוקמה במאי 2018, עומד על 1.1 מיליארד שקל.

ארז בלשה, מנכ"ל ג'נריישן קפיטל ציין לאחר השלמת השלב המוסדי בהנפקת המניות אתמול כי "הגיוס, בו השתתפו שורה של גופים מוסדיים מובילים, הינו כחלק מההיערכות למימוש עסקאות אסטרטגיות להרחבת פעילות האנרגיה והמים של ג׳נריישן. עסקאות אלו שבכוונתנו להשלים בקרוב הינן בהמשך לשורה של השקעות איכותיות וסינרגטיות לתחומי פעילות הקרן שביצענו מתחילת השנה, כאשר אנו רואים פוטנציאל השבחה מהותי בכל אחת מפעילויות הקרן ופועלים באינטנסיביות להצפת ערך עבור המשקיעים שלנו".

מתחילת השנה מניית ג'נריישן קפיטל נותרה סטטית. כלומר, עלתה בחזרה לאחר שירדה, בדומה לחברות רבות אחרות בשוק. שווי השוק של הקרן עומד כיום על 831 מיליון שקל. זאת, כאמור, בטרם הושלמה ההנפקה הנוכחית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות