אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות סגירת שדה דב: עיריית ת"א אישרה הקמת מגדל של 80 קומות בצומת גלילות צילום: חן גלילי

בעקבות סגירת שדה דב: עיריית ת"א אישרה הקמת מגדל של 80 קומות בצומת גלילות

לאחר סגירת השדה הוסרה מגבלת הגובה שמנעה הקמת מגדלים באזור זה; התוכנית שמקימה חברת קנדה ישראל תוסיף למתחם הקמפוס שהיא מקימה בימים אלה עבור חברת WIX כ-103 אלף מ"ר של זכויות בנייה כולל שטחי מגורים שיוגבלו לדירות קטנות

02.09.2020, 20:55 | דותן לוי

הוועדה המקומית בתל אביב אישרה היום (ב') את הגדלת זכויות הבנייה במתחם הקמפוס שמוקם על ידי חברת קנדה ישראל ועבור חברת WIX, ולהקים במתחם מגדל בן 80 קומות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במתחם שמוקם בימים אלה בכניסה הצפונית לעיר בסמוך לצומת גלילות ובצמוד לבנייני המגורים העגולים של בלו אשר הוקמו גם הם על ידי קנדה ישראל. הקרקע למתחם משתרעת על 30 דונם, חלקם בבעלות עיריית ת"א, ומאפשרת כיום זכויות בנייה של כ-44 אלף מ"ר במבנים של עד 15 קומות.

אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי קנדה ישראל, צילום: חן גלילי אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי קנדה ישראל | צילום: חן גלילי אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי קנדה ישראל, צילום: חן גלילי

לאחר סגירת נמל התעופה שדה דב הוסרה מגבלת הגובה על האזור והיזמים הגישו בקשה למגדל מעורב שימושים בגובה של 80 קומות ותוספת זכויות בנייה של כ-103 אלף מ"ר בהם כ-9,000 מ"ר של שטחי ציבור, כ-39 אלף מ"ר של שטחי מגורים בדירות קטנות של עד 70 מ"ר וכ-54 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה. כמו כן מעל מפלס הקרקע יתאפשרו שימושים של מסחר, דיור מוגן, ושטחי בילוי ופנאי.

כאמור, הוועדה המליצה לאשר את התוכנית והיא תעבור לאישור הוועדה המחוזית תחת התניות בתחום התחבורה. מדובר בהישג משמעותי ליזמים, אך גם לעירייה שצפויה להרוויח מהגדלת הזכויות היטלי השבחה בהיקפים של מאות מיליוני שקלים.

הקמפוס המוקם בימים אלה עבור חברת Wix, המפתחת פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט, נועד לשמש כמטה המרכזי של החברה. הוא מוקם בעלות של 1.5 מיליארד שקל וצפוי להשתרע על שטח בנוי של כ-50 אלף מ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות