אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלה תאנה? השרה מירי רגב תצטרף לקבינט הקורונה צילום: אלכס קולומויסקי

עלה תאנה? השרה מירי רגב תצטרף לקבינט הקורונה

רגע לפני שלשכת עורכי הדין עתרה לבג"ץ בטענה לאפליית נשים בקבינט הקורונה, הודיעה הממשלה ששרה נוספת תצורף אליו

02.09.2020, 21:43 | ענת רואה

פניית לשכת עורכי הדין הביאה להגדלת ייצוג הנשים בוועדת השרים לעניין משבר הקורונה (קבינט הקורונה), והשרה מירי רגב תצורף כחברה בו. כך עולה מעמדת הממשלה כפי שנמסרה היום ללשכת עורכי הדין, רגע לפני שהאחרונה הגישה עתירה בנושא לבג"ץ. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבועיים וחצי פורסם בכלכליסט שעו"ד ברוריה לקנר, חברת המועצה הארצית בלשכה שמכהנת כנשיאת פורום שוויון ויצוג מגדרי בלשכה, הובילה יוזמה לעתור נגד מה שנתפס כאפליית נשים בקבינט הקורונה.  

שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי שרת התחבורה מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי שרת התחבורה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

בקבינט שהקימה הממשלה לא היו נשים כלל ובהמשך צורפה השרה מירב כהן כאישה יחידה מבין 12 חברים. על פי חוק לשכת עורכי הדין, הלשכה מחויבת לפעול למען הגנה על שלטון החוק, זכויות אדם וערכי היסוד של מדינת ישראל.

במכתב ששיגרה הלשכה לממשלה, ונועד לשם מיצוי הליכים קודם להגשת עתירה, עמדה הלשכה על הוראות החוק המחייבות בהקשר זה, ועל ההכרח ביישומן.

הלשכה הבהירה שלא ייתכן כי נשים יודרו ממוקד קבלת ההחלטות בעניינו של אחד המשברים החמורים ביותר שידעה מדינת ישראל, הנוגע בכל אחד ואחת מתושבי מדינת ישראל, ואשר לו השפעות ייחודיות ועוצמתיות על נשים. ערכי היסוד של מדינת ישראל, זכויות האדם המעוגנות בחוקיה של מדינת ישראל, וחקיקה הקונקרטית הקיימת לעניין זה, מורים כולם כי מקומן של נשים – המהוות למעלה ממחצית האוכלוסייה – בהנהגה, בהובלה ובקביעת המדיניות המשפיעה עליהן ועל הציבור הרחב.

במקביל עמלו על הכנת העתירה עו"ד לקנר יחד עם עורכי הדין נדב ויסמן ורותם גלעד ממשרד מיתר. היום התקבלה תשובה בשם הממשלה למכתב ובו נמסרה ההודעה כי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תצורף לוועדה.

במכתב התשובה נאמר כי פניית הלשכה הועברה להתייחסותו של מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, אשר ציין כי הוא מייחס חשיבות רבה לייצוג הולם ושילוב נשים בכל מגוון התפקידים הציבוריים המאוישים על ידי נבחרי הציבור, אולם הנושא של מינוי שרים לוועדות שרים "נמצא בתחום השיקול הפוליטי של כל מפלגה וסיעה המיוצגת בכנסת ובממשלה ומבוסס על ההסכמים הקואליציוניים". למעשה מהמכתב עלה כי מדובר בסוגיה פוליטית.

יחד עם זאת במכתב נמסר כי "הממשלה מצאה לנכון לצרף את השרה מירי רגב כחברה נוספת בוועדת השרים".

מהלשכה נמסר בתגובה: "זהו בהחלט צעד בכיוון הנכון ולשכת עורכי הדין מברכת עליו. לשכת עורכי הדין תוסיף לעמוד על המשמר ולפעול בהתאם לתפקידיה בחוק, לרווחת הציבור כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות