אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר: חשבונו הרשמי של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי נפרץ צילום: איי.אף.פי

טוויטר: חשבונו הרשמי של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי נפרץ

ההודעה התפרסמה לאחר שבמשך שעה נשלחו מספר ציוצים מהחשבון ובהם התבקשו העוקבים לתרום מטבעות קריפטו לקרן סיוע. בטוויטר הדגישו כי הם מודעים לפריצה וכי נקטו בצעדים כדי לאבטח את החשבון של המנהיג ההודי לאחר שהסירו את הציוצים

03.09.2020, 11:53 | שירות כלכליסט

טוויטר הודיעה כי חשבונו הרשמי של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי נפרץ. ההודעה התפרסמה לאחר שבמשך שעה נשלחו מספר ציוצים מהחשבון ובהם התבקשו העוקבים לתרום מטבעות קריפטו לקרן סיוע. "אני פונה אליכם בבקשה שתתרמו בנדיבות לקרן ראש הממשלה לסיוע לקורונה. עכשיו הודו תתחיל במטבעות קריפטו", נכתב בציוצים. בטוויטר הדגישו כי הם מודעים לפעילות וכי נקטו בצעדים כדי לאבטח את החשבון הפרוץ. הציוצים הוסרו.  

קראו עוד בכלכליסט

התקפות דומות ארעו ביולי, אז נפרצו בסביבות 130 חשבונות, ביניהם של ג'ו ביידן המתמודד על נשיאות ארה"ב, מייסד טסלה אלון מאסק, נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה ומייסד מיקרוסופט ביל גייטס. גם במקרים הללו התפרסמו ציוצים המבקשים להעביר תרומות בביטקויון. ה-FBI נקרא לחקור את ההתקפות.

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי , צילום: אם סי טי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי | צילום: אם סי טי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי , צילום: אם סי טי

לחשבונו הרשמי של מודי יש 2.5 מיליון עוקבים. יש לו גם חשבון טוויטר אישי, שלא נפגע ושם מעל 61 מיליון עוקבים. "אנחנו עוקבים אחר המצב. בשלב זה איננו מודעים לחשבונות נוספים שנפרצו", מסרה דוברת מטעם טוויטר.

ההתקפה הנוכחית וגם ההתקפות של חודש יולי התאפשרו מכיוון שהתוקפים הצליחו להשיג גישה לכלי הניהול הפנימיים של טוויטר. על אף שנחשף בשלב מוקדם כי מדובר בתרמית, ההאקרים הצליחו בכל זאת לקבל מעל 100 אלף דולר. "מאז ההתקפה הגבלנו משמעותית את הגישה לכלים ולמערכות שלנו כדי לוודא שהחשבונות מוגנים בעוד אנו ממשיכים לחקור את התקריות", נמסר מטוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות