אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה מכירת המגרשים של תשובה בשכונת בבלי לחג'ג' ולדמרי ב-361 מיליון שקל צילום: דנה קופל

הושלמה מכירת המגרשים של תשובה בשכונת בבלי לחג'ג' ולדמרי ב-361 מיליון שקל

קבוצת חג'ג' רכשה כ-6.5 דונם תמורת 190 מיליון שקל. דמרי רכשה 8.25 דונם תמורת 171 מיליון שקל. לכל מגרש יש זכויות בנייה של מגדל של עד 44 קומות

03.09.2020, 15:19 | חזי שטרנליכט

שתי עסקאות נוספות במסע הגדלת הנזילות של יצחק תשובה הושלמו היום (ה'). קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג' (68.5%) וחברת י.ח. דמרי השלימו רכישה של 2 מגרשים בשכונת בבלי בתל אביב מבעל השליטה בקבוצת דלק (53.32%) יצחק תשובה. סכום 2 העסקאות - 361 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

יצחק תשובה, צילום: אייל טואג יצחק תשובה | צילום: אייל טואג יצחק תשובה, צילום: אייל טואג

קבוצת חג'ג' רכשה מגרש בשטח של כ-6.5 דונם עם זכויות בנייה מאושרות לפי תוכנית בניין העיר (תב"ע) להקמת מגדל מגורים בן 44 קומות. דמרי רכשה מגרש בשטח של 8.25 דונם וגם היא תבנה מגדל של בן 44 קומות.  

צחי ועידו חג צחי ועידו חג'ג' | צילום: טל צ׳יקורל צחי ועידו חג

קבוצת חג'ג' שילמה על המגרש 190 מיליון שקל וחברת י.ח דמרי שילמה 171 מיליון שקל. במקרה של קבוצת חג'ג', נמסר היום כי הם שילמו בפועל מיליון שקל ליחידת מגורים, מחיר שנחשב אטרקטיבי יחסית למחירים בשכונת בבלי. 

 

 

יגאל דמרי, בעל השליטה ו נכ"ל חברת י. ח. דמרי, צילום: אוראל כהן יגאל דמרי, בעל השליטה ו נכ"ל חברת י. ח. דמרי | צילום: אוראל כהן יגאל דמרי, בעל השליטה ו נכ"ל חברת י. ח. דמרי, צילום: אוראל כהן

 

קבוצת חג'ג' העבירה היום את יתרת התמורה בסך 120 מיליון שקל, זאת בנוסף לתשלום של כ-70 מיליון שקל ששילמה בעת החתימה על ההסכם ולאחריו. התשלום לקבוצת תשובה נעשה בדרך של מימון בנקאי שקיבלה החברה.

י.ח דמרי שילמה 30 מיליון שקל ב-3 במאי ואת היתרה – 141 מיליון שקל, במועד השלמת העסקה.

החתימה על העסקה נעשה בשיאו של משבר הקורונה בחודש אפריל השנה, שבמהלכו קרסה מניית דלק בעקבות הצניחה הדרמטית במחירי הדלקים בעולם והעלייה במינוף שלה.

קבוצת חג'ג' יזמה בקשה להיתר להקמת מגדל דירות בן 48 קומות ובו 252 יחידות דיור. גם י.ח דמרי צפויה להגיש בקשה לתוספת דומה של 62 יחידות דיור שתאפשר לה לבנות 252 יחידות דיור, כך לפי הודעתה לבורסה בתחילת מאי לאחר החתימה על ההסכם.  

בקבוצת חג'ג' מציינים כי "במהלך משבר הקורונה ממשיכה החברה בפעילותה הרגילה לצד ניצול הזדמנויות עסקיות. אנו גאים על השלמת העסקה. מדובר בפרויקט יזמי יוקרתי, שמתוכנן להיבנות על אחת הקרקעות המבוקשות ביותר בתל אביב. מדובר בעסקה שנחתמה במחיר סופר אטרקטיבי ושצפויה להניב לחברה תשואה יפה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות