אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון אנד ג'ונסון מחפשת בדרום אמריקה 20 אלף מתנדבים לניסויים בחיסון שלה נגד קורונה צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון מחפשת בדרום אמריקה 20 אלף מתנדבים לניסויים בחיסון שלה נגד קורונה

במקביל רוסיה חושפת את תוצאות הניסויים הראשונים של חיסון הספוטניק שלה; ארגון הבריאות העולמי: "צופים הפצת חיסון לקורונה באופן נרחב רק מאמצע 2021"; סילביו ברלוסקוני אושפז בבית חולים לאחר שנדבק בקורונה; מספר חולי הקורונה בספרד מתקרב לחצי מיליון

04.09.2020, 21:24 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

21:15 - ג'ונסון אנד ג'ונסון מחפשת בדרום אמריקה 20 אלף מתנדבים לניסויים בחיסון שלה נגד קורונה

ענקית התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון מחפשת בדרום אמריקה 20,000 מתנדבים לניסויים אנושיים בשלב מאוחר בחיסון שלה נגד קורונה. החברה מקווה לגייס באמריקה הלטינית, שנפגעה קשות מן הנגיף, שליש מסך המשתתפים הנחוצים לניסויים המתקדמים שלה.

ג'וזה בקלטצ'וק, סגן נשיא לענייני רפואה באמריקה הלטינית של Janssen, היחידה הבלגית של ג'ונסון אנד ג'ונסון שפיתחה את אב הטיפוס לחיסונים, אמר כי מדינות המארחות את הניסויים יקבלו ככל הנראה גישה מועדפת לחיסונים לאחר שאלה יאושרו ויוכחו כבטוחים.

ג'ונסון אנד ג'ונסון מבצעת ניסויין בארה"ב ובבלגיה, והוסיפה את צ'ילה, ארגנטינה ופרו לרשימת מדינות אמריקה הלטינית, שבהן היא מתכננת לערוך ניסויים בשלב III של החיסון יחד עם ברזיל, קולומביה ומקסיקו. הניסויים ברחבי העולם אמורים לכלול 60,000 מתנדבים. 

חיטוי רחובות נגד קורונה בטיחואנה, מקסיקו, צילום: גטי אימג חיטוי רחובות נגד קורונה בטיחואנה, מקסיקו | צילום: גטי אימג'ס חיטוי רחובות נגד קורונה בטיחואנה, מקסיקו, צילום: גטי אימג

20:30 - מספר חולי הקורונה בספרד מתקרב לחצי מיליון

משרד הבריאות של ספרד דיווח מאז אתמול על 10,476 מקרים חדשים של קורונה, מה שמקרב מאוד את סך החולים שנרשמו במדינה עד כה לכמעט חצי מיליון. בשבוע האחרון נרשמו בספרד 256 מקרי מוות מן הנגיף, ומספרם הכולל הגיע ל-24,918. מדריד ממשיכה להיות האזור שנפגע הכי קשה מהנגיף, ומהווה 31,538 מתוך 101,962 המקרים שהתגלו בשבועיים האחרונים.

בתוך כך, באיטליהנרשמו היום 1,733 חולים חדשים בקורונה - המספר הגבוה ביותר של חולים בנגיף שנרשמו במדינה מאז תחילת מאי. היום נפטרו באיטליה 11 חולים מהנגיף.

17:30 - רוסיה חושפת את תוצאות הניסויים הראשונים של חיסון הספוטניק שלה

החיסון הרוסי לקורונה ספוטניק וי עורר נוגדנים בקרב כל המשתתפים בניסויים בשלב מוקדם - כך על פי תוצאות שפורסמו היום בכתב העת הרפואי Lancet על ידי מוסקבה, בעקבות הביקורת המופנית כלפי רוסיה על קידומו המהיר מדי של החיסון.

על פי כתב העת, תוצאות שני הניסויים שנערכו לחיסון בחודשים יוני-יולי השנה ובהשתתפות של 76 חולים, הצביעו על כך כי 100% מהמשתתפים פיתחו נוגדנים לנגיף הקורונה  ולא סבלו מתופעות לוואי חמורות. רוסיה העניקה רישיון לשימוש פנימי בחיסון כבר באוגוסט והפכה למדינה הראשונה שעשתה, לפני שפורסמו נתונים כלשהם על החיסון או שהחל ניסוי רחב היקף. על פי כתב העת, נדרשים עוד "ניסויים גדולים וארוכי טווח הכוללים השוואת פלאסיבו ומעקב נוסף כדי לבסס את בטיחותו ויעילותו לטווח הארוך של החיסון למניעת קורונה".

החיסון נקרא "ספוטניק וי" כמחווה ללוויין הראשון בעולם, ששוגר על ידי ברית המועצות. כמה מומחים מערביים הזהירו מפני השימוש בו עד לביצוע כל פעולות הבדיקה והרגולציה שאושרו ברחבי העולם.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, צילום: רויטרס נשיא רוסיה ולדימיר פוטין | צילום: רויטרס נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, צילום: רויטרס

13:45 - ארגון הבריאות: "צופים הפצת חיסון לקורונה באופן נרחב רק מאמצע 2021"

ארגון הבריאות העולמי מעריך כי החיסונים נגד קורונה לא צפויים להיות מוכנים בקרוב: דוברת הארגון אמרה היום (ו') כי היא אינה צופה שחיסון נגד קורונה יהיה זמין לציבור לפני אמצע השנה הבאה, והדגישה כי השלב האחרון של הניסויים יהיה ארוך מכפי שהעריכו.

הדוברת מרגרט האריס התייחסה לנושא בתדרוך עיתונאים שנערך בז'נבה, מקום מושבו של הארגון, ואמרה: "אנחנו לא מצפים לראות חיסון נרחב עד אמצע השנה הבאה. שלב 3 חייב להימשך זמן רב מכיוון שעלינו לראות עד כמה החיסון מגן באמת ועד כמה הוא בטוח".

עם זאת, ולמרות הודעת ארגון הבריאות העולמי היום, בחברות החיסונים אופטימיים הרבה יותר. לפחות 7 חברות מעידות כי הן נמצאות בשלב הסופי של הניסויים הקליניים בבני-אדם, חלקן צפויות לסיים את עיבוד הנתונים עד אמצע חודש אוקטובר והן הודיעו שכבר ייערכו במקביל לעריכת התוצאות לייצור המוני של מאות מיליוני תרכיבי חיסונים. (ד"ר איתי גל, ynet)

 

 

(ארכיון), צילום: רויטרס (ארכיון) | צילום: רויטרס (ארכיון), צילום: רויטרס

11:45 - לאחר שנדבק בקורונה: סילביו ברלוסקוני אושפז בבית חולים

ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני (83) אושפז הלילה בבית חולים במילאנו לאחר שנדבק בקורונה. אתמול הודיע טייקון התקשורת כי נדבק בנגיף, וכי הוא "חש בטוב" ונמצא בבידוד בביתו.

במפלגתו, פורצה איטליה, אמרו כי ברלוסקוני אושפז כדי "לנטר את התקדמות המחלה", וכי "מצבו טוב". מוקדם יותר אתמול, אמרו רופאו האישי של ברלוסקוני כי הוא "אסימפטומטי". גם בת זוגו בת ה-30, מרטה פאשינה, חברת פרלמנט ממפלגתו שלו, אובחנה כחיובית לנגיף.

סילביו ברלוסקוני, צילום: איי אף פי סילביו ברלוסקוני | צילום: איי אף פי סילביו ברלוסקוני, צילום: איי אף פי

11:30 - הקורונה בניו זילנד: מקרה מוות ראשון לאחר שלושה חודשים

עוד בניו זילנד: הרשויות במדינה דיווחו כי חולה קורונה מת מסיבוכי הנגיף לראשונה זה שלושה חודשים. החולה, בשנות ה-50 לחייו, אושפז בבית חולים באוקלנד, שם נרשמה התפרצות קלה של המחלה לפני כחודש. בכך מניין המתים כתוצאה מהנגיף בניו זילנד עלה ל-23 בני אדם ומניין המקרים המאומתים מפרוץ המגפה עומד ל-1,700 בני אדם.

אוקלנד, צילום: רויטרס אוקלנד | צילום: רויטרס אוקלנד, צילום: רויטרס

09:15 - ניו זילנד: ההגבלות למניעת התפשטות הקורונה יימשכו עד אמצע ספטמבר

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הודיעה כי ההגבלות למניעת התפשטות הקורונה במדינה יימשכו ללא שינוי עד 14 בספטמבר. היא ציינה כי ההגבלות ייבדקו שוב באמצע ספטמבר. "בדומה לפעם הקודמת, גישה זהירה היא האסטרטגיה הטובה ביותר לטווח הארוך כדי לפתוח את הכלכלה שלנו מהר יותר", אמרה ארדרן.

ג ג'סינדה ארדרן | צילום: אי פי איי ג

09:00 - הקורונה בברזיל: מניין הנדבקים חצה את רף ה-4 מיליון, קרוב ל-125 אלף מתו

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי מניין חולי הקורונה במדינה שהוכתה קשות מהמגפה חצה את רף ה-4 מיליון לאחר שקרוב ל-44 אלף בני אדם התגלו כנשאי הנגיף ביממה האחרונה. ברזיל היא המדינה השנייה בעולם אחרי ארצות הברית שמגיעה לנקודת הציון העגומה. בתוך כך, הרשויות בברזיל מסרו כי 834 חולים מתו מאתמול - מניין המתים עלה ל-124,614 בני אדם.

08:45 - מקסיקו: 513 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה מתו 513 חולי קורונה ואובחנו עוד כ-6,000 נשאים. עד כה אובחנו במדינה יותר מ-616 אלף חולים, מתוכם מתו 66,329 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות