אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש סגל הבית הלבן: "בוחנים הטלת חרם על אפליקציות סיניות נוספות" צילום: רויטרס

ראש סגל הבית הלבן: "בוחנים הטלת חרם על אפליקציות סיניות נוספות"

מארק מדוס לא ציין באילו אפליקציות מדובר; בחודש שעבר אמר כי הממשל בודק אפשרות להטיל חרם על אפליקציות ש"עשויות לאסוף מידע אישי ובעלות פוטנציאל סיכון לביטחון הלאומי"

04.09.2020, 12:38 | שירות כלכליסט

ממשל טראמפ בודק אפשרות להטיל חרם על אפליקציות סיניות נוספות שעשויות להוות סיכון ביטחון לאומי, כך אמר אמש ראש סגל הבית הלבן מארק מדוס. הוא לא ציין באילו אפליקציות מדובר.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר אמר מדוס כי הממשל בודק אפשרות להטיל חרם על אפליקציות ש"עשויות לאסוף מידע אישי ובעלות פוטנציאל סיכון לביטחון הלאומי".

וושינגטון מובילה מסע צלב נגד ענקיות טכנולוגיה סיניות, החל מוואווי ועד לבייטדאנס, החברה האם של אפליקציית הסרטונים טיקטוק.

ממשל טראמפ טען שוואווי וחברות טכנולוגיה סיניות נוספות עלולות לאסוף מידע של משתמשים אמריקנים ולהעביר אותו לממשלה בבייג'ינג, טענה שכמה חברות סיניות הכחישו.

טיקטוק, צילום: רויטרס טיקטוק | צילום: רויטרס טיקטוק, צילום: רויטרס

וואווי, המייצרת ציוד רשת ומוצרי צרכנים, עמדה בפני סנקציות שפגעו בעסקיה ומאיימות לנתק אותה מגישה למוליכים למחצה שחיוניים למוצריה. בחודש שעבר הפנה טראמפ את הכוונת לחברת טנסנט, הבעלים של אפליקציית המסרים הפופולרית וויצ'אט, ולבייטדאנס; ב-6 באוגוסט אסר לעשות איתן עסקים, וכשבוע לאחר מכן - חתם על צו שמעניק לבייטדאנס 90 יום לצאת מהשקעותיה בטיקטוק בארה"ב.

אורקל, מיקרוסופט ווולמארט מנסות כעת לרכוש חלק מעסקי טיקטוק. העסקה, שעשויה להגיע להיקף של 20-30 מיליארד דולר, היתה צפויה להיסגר בשבוע החולף. עם זאת, החלטת סין לעדכן את רשימת הטכנולוגיות שאסור לייצא אותן מעכבת את מכירת טיקטוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות