אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אניוויז'ן גייסה 43 מיליון דולר ממשקיעיה הקיימים צילום: shutterstock

אניוויז'ן גייסה 43 מיליון דולר ממשקיעיה הקיימים

אמש חשף כלכליסט כי חברת הסטארט-אפ הישראלית, הפועלת בתחום הראייה הממוחשבת וזיהוי פנים, מפרידה את הפעילות הבטחונית שלה, ומקימה חברה משותפת עם רפאל שתשווק את הפתרונות האלה

04.09.2020, 13:06 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית אניוויז'ן (AnyVision), הפועלת בתחום הראייה הממוחשבת וזיהוי פנים, גייסה 43 מיליון דולר בסבב שני.

בסבב הגיוס השתתפו משקיעיה הקיימים בחברה, בהם קרן DFJ, חברת Bosch הגרמנית, קוואלקום ונצ'רס, קרן OG של אייל עופר, לייטספיד ונצ'רס, חברת הפיננסים Eldridge Industries וכן אביחי סטולרו. בסבב הגיוס הקודם גייסה החברה 74 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול חשף כלכליסט כי אניוויז'ן מפרידה את הפעילות הבטחונית שלה, ומקימה חברה משותפת עם רפאל שתשווק את הפתרונות האלה. הבעלות על החברה החדשה תתחלק בין רפאל לאניוויז'ן. מיקרוסופט, שהיתה משקיעה של החברה בעבר, הפסיקה להשקיע בחברה.

מאניוויז'ן נמסר כי הגיוס יאפשר לה לפתח את המוצרים שלה לגישה מרחוק ללא מגע וזיהוי מרחוק. לטענת החברה, בתקופה האחרונה יש ביקוש רב לפתרונות אלו, המבוססים על בינה מלאכותית.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

אניוויז'ן, שנוסדה ב-2015, הופכת בעזרת פתרונות התוכנה שלה כל מצלמה לחכמה. מייסדי החברה הם אילון אטשטיין (מנכ"ל) ופרופ' ניל רוברטסון (סמנכ"ל טכנולוגיה). החברה מעסיקה 240 עובדים, מחציתם בישראל. במהלך משבר הקורונה נקלעה החברה לקשיים, אבל הצליחה להתאוששה ולייצב עצמה ואף לגייס עובדים.

"אימות פנים הוא טכנולוגיית ליבה המאפשרת פעולות ללא חיכוך", אמר מנכ"ל אניוויז'ן אטשטיין. "אנו מציעים את הפיתרון המדויק ביותר בשוק ברמה הארגונית, כדי לעזור ללקוחותינו ליצור חוויות בטוחות יותר עבור אנשים שחוזרים לעבודה ועל ידי מתן גישה טובה ומהירה יותר לשירותים מרוחקים במכשירים אישיים. עם מימון נוסף זה, החברה תאיץ את אספקת היכולות הקריטיות הללו לאופן שבו אנשים ניגשים למרחבים פיזיים ולשירותים וירטואליים".

מהחברה נמסר שהיא רואה הזדמנות צמיחה משמעותית עבור בקרת גישה בארגונים המארחים מספר רב של אנשים בשטחים משותפים, כגון נדל"ן, שירותי בנקאות ופיננסים, ייצור ואירוח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות