אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה ננעלה בעליות; הבנקים קפצו, לפידות קפיטל זינקה ב-11% צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

הבורסה ננעלה בעליות; הבנקים קפצו, לפידות קפיטל זינקה ב-11%

המדדים המובילים רשמו ירידות במשך רוב היום, אך ננעלו במגמה חיובית - ת"א 35 טיפס ב-0.2%, ת"א 125 התחזק ב-0.3%, ת"א בנקים קפץ ב-1.2% בהובלת דיסקונט שהתחזק ב-1.5%; לפידות הודיעה על הנפקה אפשרית של דניה סיבוס

06.09.2020, 15:53 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

15:50 - הבורסה נעלה את יום המסחר הראשון של השבוע בעליות, אחרי שהמסחר התנהל בירידות במשך רוב היום. ת"א 35 טיפס ב-0.2%, ת"א 125 התחזק ב-0.3%, ת"א בנקים קפץ ב-1.2% בהובלת דיסקונט שהתחזק ב-1.5%.

לפידות קפיטל זינקה ב-11.1% אחרי שהודיעה שהיא שוקלת להנפיק את חברת הבנייה דניה סיבוס שבשליטתה. טאואר איבדה 4.6% ברקע מתקפת סייבר על יצרנית השבבים, אל על קפצה ב-5.6%, לייבפרסון נפלה ב-5.3% בעקבות פער ארביטראז'.

14:30 - "המשך העלייה ברמת התחלואה בישראל מקרב את המשק לתרחיש הפסימי של בנק ישראל הכולל הגבלות משמעותיות נוספות עד כדי סגרים והשפעות כלכליות שליליות", כך כתבו ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי יחד עם דודי רזניק, אסטרטג ריביות בלאומי שוקי הון.

השניים הוסיפו כי "היציבות בתשואות הממשלתיות בישראל מעט מפתיעה על רקע המשך העלייה החדה יחסית ברמת התחלואה מקורונה בישראל, והאפשרות ההולכת וגוברת של חזרה למגבלות משמעותיות על המשק כולל אפשרות ריאלית לחלוטין של סגר כללי נוסף. יש לציין כי גם השקל שמר על רמתו הגבוהה מול הדולר (שיא של קרוב ל 12 שנה) תוך יציבות סביב רמות השיא מול סל המטבעות".

13:00 - המחזור במחצית היום 574 מיליון שקל; לאומי מרכז את המחזור הגבוה בבורסה, 32.4 מיליון שקל.

11:30 - בפסגת ת"א 90: סלקום עולה ב-4.3%, אבגול מתחזקת ב-3.6% ופרטנר ב-2.8%.

10:45 - תיקון עולם מדווחת על הסכם עם רשת סופר פארם למכירת מוצרי הקנאביס שלה - ההסכם הוא לשלוש שנים ובסכום כולל של 100 מיליון שקל. מניית תיקון עולם מגיבה לדיווח עם זינוק של 6.8%.

10:30 - חצי שעת מסחר מאחורינו והעניינים בבורסה נרגעו חלקית: מדד ת"א 35 יורד ב-0.9%, ת"א 125 יורד ב-1.2% - ת"א בנקים עבר מירידה של 1.5% לעלייה של 0.9% - פועלים מטפס ב-1.4% ודיסקונט ב-0.95.

יום חיובי למניית אל על, שרושמת בשעה זו עלייה של 4.3%.

10:00 - המסחר נפתח: מדד ת"א 35 נופל ב-2.4%, ת"א 125 יורד ב-2.3%, ת"א בנקים יורד ב-1.5% - דיסקונט מאבד 2.3% ומזרחי טפחות נחתך ב-2%. טאואר נופלת ב-7.7% בתחתית ת"א 35 לאחר מתקפת הסייבר; מיטרוניקס יורדת ב-7.4%, לייבפרסון יורדת ב-6.7%, הפניקס נחלשת ב-5.7% וקבוצת דלק ב-4.6%. לפידות קפיטל מטפסת ב-2.7% לאחר ההודעה על הנפקה אפשרית של דניה סיבוס  

9:50 - מגדל ביטוח מצטרפת לקרן ARES, קרן חוב אירופאית פרטית (PRIVATE DEBT), בהשקעה של 250 מיליון יורו. מגדל צפויה להיות בין המשקיעים הגדולים בקרן, לצד חברת ביטוח אירופאית גדולה ושתי קרנות עושר ריבוניות מאסיה. 

9:40 - דניה סיבוס בדרך לבורסה: לפידות קפיטל של יעקב לוקסנבורג מדווחת לפני דקות אחדות כי היא בוחנת את הנפקת החברה - לפידות מחזיקה ב-80% באפריקה ישראל, בעלת השליטה בדניה סיבוס.  קודם להנפנקה, אם זו אכן תצא לפועל, "תמכור או תחלק" דניה סיבוס לבעלי מניותיה את אחזקותיה באפריקה מגורים (56.01%) - בכך תשמר לפידות את שליטתה באפריקה מגורים ותעמוד בכללי חוק הריכוזיות.

9:30 - טאואר מוציאה בהודעת בורסה תגובה על מתקפת הסייבר שהופעלה נגד החברה (כאן מפעל חברת המוליכים למחצה במגדל העמק): "מערכות האבטחה של החברה זיהו אירוע בחלק מהמערכות שלה, כתוצאה מאירוע סייבר. כאמצעי מניעה, החברה עצרה את הפעילות של חלק מהשרתים שלה וביצעה פעולות שונות בחלק מאתרי הייצור, באופן הדרגתי ומאורגן. טאואר הודיעה לרשויות הרלבנטיות והיא עובדת בשיתוף מלא עם רשויות האכיפה, עם צוות מומחים מובילים ברמה העולמית ועם חברות הביטוח, על מנת לתקן את המערכות שהושפעו מהמתקפה מוקדם ככל האפשר. טאואר הטמיעה אמצעים מיוחדים על מנת למנוע את התרחבות האירוע. בשלב זה אין הערכה לגבי ההשפעות המעשיות על החברה". 

מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר, צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר | צילום: ערן יופי כהן מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר, צילום: ערן יופי כהן

9:00 - בעקבות תלונות של בעלי תחנות כוח שנוהגים לקנות גז ממאגר תמר, לפיהן מאגר לווייתן לא נענה לאחרונה לבקשות מצידם לחתום על חוזי אספקה קצרים, משרד האנרגיה יגבש החודש תקנות לשעת חירום שיחייבו את לווייתן לעשות זאת. כך מדוווח הבוקר כלכליסט. התקנות הללו, שיופעלו בפעם השלישית מאז 2017, נדרשות כדי לחלק את מלאי הגז הזמין בין יצרני החשמל במשק גם בעיתות של מצוקת אספקה, כדי למנוע העדפה של לקוח אחד על פני האחר ולמנוע פגיעה בתחרות.

8:50 - חברת המוליכים למחצה טאואר נקלעה בסוף השבוע האחרון לאירוע אבטחה חמור. על פי הערכה, מדובר באירוע כופרה - בתגובתה החברה מודה שהיא זיהתה אירוע שהביא להשבתת מערכות המידע והתקשורת שלה, אך אינה מודה בקיומה של תקיפה מסוג של כופרה. כלכליסט דיווח אתמול שהחברה מחזיקה בביטוח למקרי של נזקי פגיעת סייבר.  

7:15 - חברת הדירוג S&P הורידה בסוף השבוע את דירוג האשראי של חברת טבע בדרגה אחת לרמה של BB-. ההורדה נעשתה בעקבות העלייה בסיכונים המשפטיים שבפניהם ניצבת חברת התרופות. בחברת הדירוג מציינים כי טבע מתמודדת עם סיכונים גוברים ממגוון תביעות, ובכללן פוטנציאל להוצאות משמעותיות שקשורות בפרשת משככי הכאבים, פרשת קרטל מחירי התרופות ובנוסף חקיקה נגד תשלומי שוחד (Anti-Kicks)/

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

7:00 - לאחר סופ"ש המימושים האדום בניו יורק, ומול פערי הארביטראז' שנפתחו במניות הדואליות, בורסת ת"א צפויה לפתוח בעוד שעה קלה את שבוע המסחר עם ירידות במדדים המובילים. החשש מסגר כולל שעדיין עומד על הפרק עשוי רק לחזק את מצב הרוח העגום של המשקיעים - אתמול היה היום השלישי ברציפות שבו אובחנו יותר מ-2,500 נדבקים; 439 חולים במצב קשה.

מדד ת"א 35 רשם נעילה שלילית בשני ימי המסחר האחרונים – ביום חמישי נפל המדד ב-3.4% על רקע נתוני התחלואה העולים והחשש מהטלת סגר כאמור. המדד ירד למעשה ב-5 מ-6 ימי המסחר האחרונים.

בנעילה של שישי בוול סטריט רשם מדד נאסד"ק ירידה של 1.3%, דאו ג'ונס ירד ב-0.6% ו-S&P 500 נחלש ב-0.8%. בחמישי ספגו המדדים את המכה הקשה יותר – נאסד"ק נפל ב-5%, דאו ג'ונס ב-2.8% ו-S&P 500 ב-3.5%. פערי הארביטראז' של הדואליות בת"א 35 צפויות לחתוך 1.1% ממדד ת"א 35 בפתיחת המסחר – השאלה היא כמובן האם המניות הבכירות האחרות יוסיפו לחץ נוסף כלפי מטה על המדד או יקזזו את פערי הדואליות.

טבע חזרת לבורסה המקומית עם ארביטראז' שלילי של 2.6%-, פריגו עם 2.7-, איי.סי.אל 1.6%-, אלביט מערכות 1.2%-, לייבפרסון 5.3%-, טאואר 1.9%-, נובה וסאפיינס 1.8%-, איי.אפ.אפ 2.2%-, ואופקו 2.4%-; שתיים מהדואליות יפתחו את המסחר עם ארביטראז' חיובי – נייס (0.6%) ואורמת טכנ' (1.5%).

פערים שליליים בולטים נוספים: קומפיוג'ן 9.9%-, פרטנר 5.7%-, איתמר 4.4%-, אודיוקודס 5.3%-, פורמולה 7.4%-.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות