אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוק בזבל: S&P  מורידה את דירוג טבע בדרגה אחת - עקב הסיכונים המשפטיים צילום: אביגיל עוזי

עמוק בזבל: S&P מורידה את דירוג טבע בדרגה אחת - עקב הסיכונים המשפטיים

הדירוג של חברת התרופות הורד בדרגה אחת לרמה של BB-.; ב-S&P העלו את אומדן העלויות המשפטיות שבפניהן ניצבת טבע לטווח שנע בין 2.5 ל-3 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של כ-1.6 מיליארד דולר

05.09.2020, 14:17 | חזי שטרנליכט

ענקית הדירוג S&P הורידה בסוף השבוע את דירוג האשראי של חברת טבע בדרגה אחת לרמה של BB-. ההורדה נעשתה בעקבות העלייה בסיכונים המשפטיים שבפניהם ניצבת חברת התרופות.

קראו עוד בכלכליסט

בחברת הדירוג מציינים כי טבע מתמודדת עם סיכונים גוברים ממגוון תביעות, ובכללן פוטנציאל להוצאות משמעותיות שקשורות בפרשת משככי הכאבים, פרשת קרטל מחירי התרופות ובנוסף חקיקה נגד תשלומי שוחד (Anti-Kicks)/

,אנו רואים פוטנציאל שהתפתחויות הללו יפגעו במוניטין של החברה ויעמידו אותה בעמדת נחיתות תחרותית." מציינים האנליסטים.

ב-S&P העלו את אומדן העלויות המשפטיות שבפניהן ניצבת טבע לטווח שנע בין 2.5 ל-3 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של כ-1.6 מיליארד דולר, כפי שהעריכה החברה עצמה נכון לסוף המחצית הראשונה של 2020. לפי חברת הדירוג, "עניין זה מהווה גורם לחץ נוסף על הנתונים לדירוג האשראי שכבר היו חלשים לרמת הדירוג (של טבע, ח"ש)".

קור שולץ, מנכ"ל טבע, צילום: אביגיל עוזי קור שולץ, מנכ"ל טבע | צילום: אביגיל עוזי קור שולץ, מנכ"ל טבע, צילום: אביגיל עוזי

בסוכנות הדירוג צופים את המשך המינוף הגבוה של טבע בשנים הקרובות, דבר שישאב מקורות מתזרים המזומנים החופשי שלה. כמו כן, טבע תוגבל בגמישות העסקית שלה בעקבות הלחצים של החוב.

S&P מציינת כי היא מפחיתה את הדירוג ארוך הטווח של טבע מדרגת BB ל-BB-, ובכך היא מסירה את החברה מרשימת המעקב (עם השלכות שליליות) שאליה הכניסה אותה ב-24 באוקטובר אשתקד. בנוסף הורד דירוג החוב העצום של טבע המסתכם ב-25 מיליארד דולר מדרגת BB ל-BB-.

דירוג אשראי שהינו מתחת לדרגת BBB בסולם של S&P מכונה "אג"ח בדירוג ספקולטיבי" או "אג"ח זבל".

תשואות שתיים מסדרות האג"ח של טבע, לפירעון בשנים 2023 ו-2024 חתמו את המסחר ביום שישי בתשואות של 4.05% ו-4.2% בהתאמה. מדובר בעלייה בתשואה, כלומר עלייה בסיכון שמעריכים המשקיעים, ביחס לשפל האחרון שנרשם ב-6 באוגוסט, אז הסדרה לפדיון ב-2023 נסחרה בתשואה לפדיון של כ-3.1%. בשלהי משבר הקורונה ב-19 בארץ נסחרה אותה סדרה בתשואה לפדיון של 9.9%. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות