אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין אשראי: סנקציות על גבר שהעביר על דעת עצמו את ילדיו למשמורתו צילום: אתר בתי המשפט

אין אשראי: סנקציות על גבר שהעביר על דעת עצמו את ילדיו למשמורתו

בית המשפט לענייני משפחה בחיפה הטיל שורת סנקציות על האיש, שילדיו כבר ארבע שנים מתגוררים אצלו ולא אצל אמם כפי שנפסק; נשללו ממנו קבלת דרכון, פנקס צ'קים, כרטיס אשראי ורישיון נהיגה, והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ

06.09.2020, 08:05 | ענת רואה
בית המשפט לענייני משפחה בחיפה הטיל שורת סנקציות על גבר שהעביר על דעת עצמו את משמורת ילדיו הקטינים מגרושתו אליו. השופטת ענבל קצב־קרן קבעה כי לצורך אכיפת ציות האב לסמכותו של בית המשפט, הוא לא יוכל לקבל דרכון, יוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, הוא לא יוכל לקבל פנקס צ’קים, כרטיס אשראי ורישיון נהיגה. בנוסף הוטלו עליו סנקציות כלכליות, לשלם לגרושתו 100 שקל בכל יום שבו הילדים לא חוזרים למשמורתה.

קראו עוד בכלכליסט

בני הזוג התגרשו ב־2011, והמשמורת על שלושת ילדיהם נקבעה לאשה. אלא שמאז קיץ 2016 הקטינים עברו בפועל להתגורר אצל אביהם, שלפי השופטת "קבע עובדות בשטח" וסירב לשתף פעולה עם עובדת סוציאלית ולהשיבם לאמם. השופטת הורתה כבר לפני שנתיים לרשויות הרווחה להביא את הקטינים לתחנת משטרה כדי לממש את הצו, אך הרשויות לא הצליחו לבצע את הצו ונטען שהאב לא עונה לטלפונים ולא ניתן להשיגו.

(צילום אילוסטרציה), צילום: shutterstock (צילום אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (צילום אילוסטרציה), צילום: shutterstock

עובדת סוציאלית לסדרי דין העידה כי היא מתרשמת שהמשטרה אינה נוקטת צעדים כדי להחזיר את הקטינים לחיק האם, אך למרות החלטות חוזרות ונשנות המשטרה לא מסרה תגובה לבית המשפט לדברים.

השופטת קבעה כי האב הפר החלטות בית המשפט ואת צו המשמורת ויוצר ניכור הורי חריף ביותר בין שלושת הקטינים לאמם, עת מנע קשר ביניהם תקופה ארוכה. עוד ציינה כי בדו”חות שהוגשו לה תוארו הקטינים כמוזנחים מבחינה פיזית ורגשית. לפיכך קבעה שאין מנוס מהטלת סנקציות נוספות על האב, והורתה על הצעדים הכלכליים נגדו. האם יוצגה בהליך באמצעות עו"ד סוהיר זידאן מהסיוע המשפטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות