אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דניה סיבוס בדרך לבורסה: מכוונת לשווי של 2 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

דניה סיבוס בדרך לבורסה: מכוונת לשווי של 2 מיליארד שקל

לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג הודיעה שהיא שוקלת להנפיק את החברה הנכדה שלה; החברה תנסה לגייס 400 מיליון שקל וההנפקה מיועדת לינואר 2021; כדי לפתור את בעיית הפירמידה - שלוש קומות של חברות ציבוריות - דניה סיבוס תחלק כדיבידנד בעין את מניותיה בחברת אפריקה מגורים

06.09.2020, 10:43 | גולן חזני

בדיוק שנה אחרי שרכש את אפריקה ישראל להשקעות, יוצא יעקב לוקסנבורג (לוקסי) למהלך ראשון של הצפת ערך. לפידות קפיטל שבשליטת לוקסי דיווחה הבוקר (א') כי היא בוחנת הנפקה של החברה הבת של אפריקה, דניה סיבוס (100%) בבורסה בתל אביב. לפידות מחזיקה ב-80% באפריקה ישראל, בעלת השליטה בחברת הבנייה דניה סיבוס.

קראו עוד בכלכליסט

לפדות לא ציינה את השווי אולם היא מכוונת לשווי של 2 מיליארד שקל. זאת לאחר ששילמה עבור אפריקה ישראל כולה 1.25 מיליארד שקל בלבד. 20% מהמניות בעיסקה נרכשו ע"י בית ההשקעות אלטשולר שחם. ההנפקה אמורה להתבצע בינואר 2021 על בסיס דוחות הרבעון השלישי של 2020, והחתמים לא נבחרו עדיין. החברה תנסה לגייס 400 מיליון שקל.

 

יעקב לוקסנבורג בעל השליטה , צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה , צילום: אוראל כהן

ההנפקה יוצרת לכאורה בעיית ריכוזיות של שכבה שלישית בפירמידה שכוללת את אפריקה מגורים הבורסאית המוחזקת (56%) בידי דניה סיבוס ושווה 690 מיליון שקל. מניות אלה יחולקו כדיבידנד בעין לבעלי המניות של דניה, לפידות קפיטל ואלטשולר שחם ויפתרו את בעיית הריכוזיות.

דניה סיבוס סיימה את המחצית הראשונה של 2020 ברווח נקי של 44 מיליון שקל, כפול מהתקופה המקבילה ב-2019. צבר ההזמנות של החברה זינק ב-1.35 מיליארד שקל מתחילת השנה, ל-1.85 מיליארד שקל. החברה מנוהלת ע"י רונן גינזבורג, ומעסיקה אלפיים עובדים ברחבי העולם ובעיקר בישראל. נגד החברה עומדים מספר כתבי אישום, אולם עד כה הצליחה להתמודד מול רובם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות