אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: משלחת עסקים מהאמירויות תגיע לביקור בישראל צילום: איי אף פי

מפרץ תיכון חדש

בקרוב: משלחת עסקים מהאמירויות תגיע לביקור בישראל

ייתכן שבראש המשלחת המשלחת יעמוד שיח' מאחד השבטים הידועים במדינה וזאת כאיתות לכך שהחברה באמירויות מקבלת את רעיון הנורמליזציה עם ישראל; וגם: אמירייטס איירליינס מחדשת את הטיסות הסדירות לירדן; שוק הבינה המלאכותית צפוי לצמוח בכ-80% ל-530 מיליון דולר ב-2022 - בשל תוכנית ממשלתית להפוך את כלכלת האיחוד לשקופה, נטולת נייר ואוטומטית

06.09.2020, 15:00 | דורון פסקין

בקרוב: משלחת עסקים מהאמירויות תגיע לביקור בישראל

מקורות בלתי רשמיים באמירויות מוסרים כי בימים אלה נערכות הכנות לשיגור המשלחת האמירתית הגלויה הראשונה שתצא לישראל. אחת האפשרויות היא שבראש המשלחת יעמוד שיח' מאחד השבטים הידועים במדינה וזאת כאיתות לכך שהחברה באמירויות מקבלת את רעיון הנורמליזציה עם ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

בין הצעות נוספות שנבחנות, חברי המשלחת יכללו פעילים צעירים בולטים במגוון תחומים כמו כלכלה, חברה, תרבות וספורט. לפי המקורות, כמחווה להקמת היחסים בין שתי המדינות, הרשויות באמירויות שוקלות להעניק מוצגים היסטוריים מאיחוד האמירויות לאחד המוזיאונים בישראל.

דגלי איחוד האמירויות וישראל בנתניה, צילום: איי אף פי דגלי איחוד האמירויות וישראל בנתניה | צילום: איי אף פי דגלי איחוד האמירויות וישראל בנתניה, צילום: איי אף פי

הזדמנויות למכביר: האמירויות שואפת להפוך למעצמת בינה מלאכותית

הערכות שפורסמו באחרונה צופות צמיחה מהירה של שוק הבינה המלאכותית באיחוד האמירויות מ-290 מיליון דולר בשנת 2019 לכ-530 מיליון דולר בשנת 2022. צמיחה זו של כ-80% תושג בזכות הגידול הצפוי בהשקעה בתחום זה מצד הממשלה והמגזר הפרטי. השקעות אלה הן חלק מ "האסטרטגיה של האיחוד בתחום הבינה מלאכותית עד 2031", שהוכרזה על ידי ראש הממשלה שיח' מוחמד בן ראשד אלמכתום לפני מספר שנים.

מטרתה העיקרית של התוכנית היא ליצור הסתמכות מלאה של 100% על בינה מלאכותית בהענקת שירותים בתחומים כמו בריאות, לוגיסטיקה, חינוך ובניתוח נתונים עד שנת 2031. בסופו של דבר אסטרטגיה זו נועדה להפוך את כלכלת איחוד האמירויות, לפי ראשיה, לשקופה, נטולת נייר ואוטומטית. לצורך כך, השיקה האמירויות מספר יוזמות בתחום ואף הקימה משרד ממשלה מיוחד לענייני בינה מלאכותית.

לפני הטיסות לישראל, אמירייטס מחדשת את הטיסות הסדירות לירדן

טיסות ישירות סדירות של "אמירייטס" בין דובאי לבין ישראל עדיין אין, אך חברת התעופה של דובאי הודיעה כי תחדש את טיסותיה הסדירות לבירת ירדן, עמאן. אמירייטס איירליינס תפעיל טיסה יומית לירדן החל מה-8 בספטמבר. עמאן הוא היעד השמיני של חברת התעופה מדובאי במזרח התיכון עם חידוש תנועת הטיסות בעקבות נגיף קורונה.

הטיסות לעמאן יבוצעו על ידי מטוס בואינג 777-300ER. החל מיום שלישי הקרוב (8 בספטמבר), טיסה "EK 903" תצא מנמל התעופה הבינלאומי של דובאי בשעה 15:00 ותגיע לעמאן בשעה 16:55. הטיסה חזרה "EK 904" תצא משדה התעופה הבינלאומי "המלכה עאליה" בירדן בשעה 19:00, ותגיע לדובאי בשעה 23:00.

טיסות אמירייטס איירליינס מדובאי לעמאן, צילום: ArabNews טיסות אמירייטס איירליינס מדובאי לעמאן | צילום: ArabNews טיסות אמירייטס איירליינס מדובאי לעמאן, צילום: ArabNews

עדנה לספקים: זינוק מרשים במכירת המחשבים האישיים

המכירות בשוק המחשבים האישיים באמירויות במהלך שנת 2020 צפויות לצמוח בין 15% ל-30%, כך לפי הערכות של חברות הפועלות בשוק. יצוין כי השוק האמירתי רשם גידול במכירות של בין 7% ל-10% בתקופה שבין ינואר לאפריל השנה, וזאת כתוצאה משינוי דפוסי העבודה והמעבר מהמשרדים לבתים כתוצאה ממגבלות התנועה עקב התפשטות נגיף קורונה.

לפי ההערכות, השוק ימשיך לצמוח בהמשך השנה עם פתיחתם מחדש של שווקים וחנויות באיחוד האמירויות והמשך פעילותם מרחוק של מגזרים עסקיים רבים. גורמים בשוק מסרו שעיקר הביקוש למכשירים ניידים אישיים מגיע מהמגזר הממשלתי, ממערכת החינוך והבריאות, וזאת בנוסף למגזר העסקי הפרטי.

אבו דאבי לוטשת עיניים לענקית סחורות עולמית

קרן העושר הריבונית של אבו דאבי נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת חלק מענקית הסחורות לואי דרייפוס מז'נבה, שוויץ, כך דווח בסוכנויות הידיעות. שווי נכסיה של הקרן מאבו דאבי עולה על 800 מיליארד דולר. אם העסקה תתממש תהיה זו הפעם הראשונה שחלק מהחברה שהוקמה לפני 169 שנים תהיה בידיים זרות.

החברה בבעלות המיליארדרית מרגריטה לואי דרייפוס זקוקה להזרמת הכספים מאבו דאבי כדי לכסות על הלוואות. עבור אבו דאבי הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה לאבטחת המזון במדינה שהתחדדה בייחוד לאור השלכות התפרצות נגיף קורונה.

מטה חברת לואי דרייפוס באיחוד האמירויות, צילום: reussir.fr מטה חברת לואי דרייפוס באיחוד האמירויות | צילום: reussir.fr מטה חברת לואי דרייפוס באיחוד האמירויות, צילום: reussir.fr

הפרסום עובד: ירידה במספר הקנסות על שימוש בסלולרי בעת נהיגה

עומר בוע'אנם, סגן מנהל מחלקת התנועה והסיור במטה הכללי של משטרת שארג'ה, האמירות השלישית בגודלה באיחוד, גילה כי חלה ירידה תלולה במספר הקנסות על שימוש בטלפון הנייד במהלך נהיגה.

לדבריו, מספר הקנסות שניתנו במחצית הראשונה של השנה שעברה על עבירה זו הגיע ל-5455 בעוד שבמחצית הראשונה של השנה נרשמו 2,715 בלבד, קרי ירידה של כ-5. יצוין כי שווי הקנס בגין התעסקות בטלפון בזמן נהיגה הוא 800 דרהם (כ-218 דולר), בנוסף ל-4 נקודות. הירידה מיוחסת הן להגבלות התנועה בשל התפשטות נגיף קורונה והן בשל מסעות ההסברה של הרשויות.

 

 

אדם מדבר בסלולרי ברכב, איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק אדם מדבר בסלולרי ברכב, איחוד האמירויות | צילום: שאטרסטוק אדם מדבר בסלולרי ברכב, איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות