אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בזן מנסה להתאים את עצמה לעולם של דלקים חלופיים ואנרגיות מתחדשות

כך לדברי עינת קליין-קלך, מנהלת מערך החדשנות בקבוצת בזן בוועידת הקיימות והחדשנות של כלכליסט; לדבריה: "המערך עוסק בארבעה תחומים: דלקים תחליפיים ומתקדמים, מומחיות בפלסטיק ופלסטיק בר קיימא, ייצור אנרגיות מתחדשות ואגירת אנרגיה, ו-tech industrial. והקמנו צוותים מקצועיים לרבות ליווי ותמיכה בחקר וחברות סטארט-אפ"

06.09.2020, 15:45 | ליאור גוטמן
המשרד להגנת הסביבה פרסם בסוף אוגוסט את הדו"ח העדכני שלו לגבי מרשם פליטות המזהמים של המפעלים השונים, כאשר אחת המסקנות הבולטות שם הייתה שב"אזור מפרץ חיפה, שלגביו הצהירה השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל כי תוביל לסגירת המפעלים שם, רשם מאז 2012 הפחתות מצטברות בפליטת חומרים מזהמים לאוויר של עד 88%, כאשר ב־2019 נרשמו הפחתות של עד 45%, "כולל ירידה של 26% בפליטות תרכובות אורגניות נדיפות למעט מתאן, בשל הפחתות בבזן וכרמל אולפינים".

קראו עוד בכלכליסט

בקבוצת בתי הזיקוק (בז"ן) מנסים למנף את הממצאים החדשים כדי להשיק את חזון הפעילות החדשה שלהם. בקבוצה מקדמים מערך חדשנות עם מטרה להתאים את הפעילות שלהם לעולם דלקים משתנה.

לדברי עינת קליין-קלך, מנהלת מערך החדשנות בקבוצת בזן בוועידת הקיימות והחדשנות של כלכליסט: "המערך עוסק בארבעה תחומים: דלקים תחליפיים ומתקדמים, מומחיות בפלסטיק ופלסטיק בר קיימא, ייצור אנרגיות מתחדשות ואגירת אנרגיה, והאחרון הוא מה שאנחנו מכנים tech industrial. אלה התחומים שנרצה לפתח, והקמנו אצלנו צוותים מקצועיים לרבות ליווי ותמיכה בחקר וחברות הזנק (סטארט אפ)".

לדבריה, חלק מהפעולות כבר הניבו תוצאות בשטח עם השקעות בייצור חשמל ממתקנים סולארים והשקעה ראשונית בתחום הדלקים החלופיים. "במסגרת התוכנית נקלטה חברת H2pro איתה חתמנו על הסכם שת"פ אסטרטגי שכולל גם אחזקה במניות. לחברה טכנולוגיה מתקדמת לייצור מימן בין היתר לשימוש בתחנות דלק, ובקרוב נכריז על חברות נוספות מתחומים שונים שנבחנו במסגרת התוכנית", היא אומרת.

קליין-קלך מסכמת שבמקום הוכשרו כ-30 עובדים ייעודיים למערך החדשנות שתפקידם לתמוך בפעילות החדשנות – פנימית וחיצונית, לרבות תכנית פיילוט (BLAB) לליווי ותמיכה בסטארטאפים בתחומי הליבה ובתחומים המשיקים לפעילות הקבוצה, כאשר בזן כבר החלה לבצע לאחרונה פיילוטים נוספים עם חברות סטארט-אפ בעיקר בתחום הדיגיטליזציה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות