אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה מוכיחה: הלחץ של החרדים על נתניהו - עובד צילום: אלכס קולומויסקי, חיים הורנשטיין

הקורונה מוכיחה: הלחץ של החרדים על נתניהו - עובד

ראשי המפלגות החרדיות הצליחו, בפעם המי יודע כמה, לכופף את נתניהו - ולהביא לשינוי תוכנית הרמזור; הערב הוכח שוב כי ראש הממשלה מכניס למהלכי המלחמה בקורונה שיקולים פוליטיים - ולא בריאותיים וכלכליים

06.09.2020, 23:12 | צבי זרחיה

ועדת השרים אישרה הלילה את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להכניס שינויים בתוכניתו של פרויקטור הקורונה רוני גמזו להטלת סגר על ערים אדומות, לאחר שנפגש עם ראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי מש"ס ויעקב ליצמן ומשה גפני מיהדות התורה. השלושה הביעו כעס, דיברו על משבר אמון ודרשו מנתניהו להימנע מסגר על יישובים חרדיים כמו בני ברק ואלעד. במקום זאת הציעו - וקיבלו - הגבלת התקהלויות ותנועה בשעות מסוימות. ראש הממשלה נכנע ללחץ והסכים להסתפק בסגר על 40 ערים אדומות רק בין 19:00 ל-05:00.

קראו עוד בכלכליסט

זו לא הפעם הראשונה שבה נתניהו פועל לשינוי החלטות שנועדו למנוע את התפשטות המגפה בלחץ החרדים. כאשר גמזו פנה לנשיא אוקראינה בדרישה שלא להתיר כניסת ישראלים לאומן, הקים נתניהו ועדת שרים בראשות השר זאב אלקין שנועדה לאפשר כניסת כמה אלפים למדינה. הסיבה פשוטה: נתניהו לא רוצה להסתכסך עם החרדים, שותפיו הטבעיים גם לקואליציה הבאה.

זו גם הסיבה לכך שמחרתיים יקבלו החרדים תוספת של 400 מיליון שקל לישיבות במסגרת הקצאת 11 מיליארד שקל לתקציב המדינה בפועל. לאחרונה אמרו ראשי המפלגות החרדיות לנתניהו שלא יעז לפנות אליהם לאחר הבחירות, אם אלה יוקדמו מבלי שמוסדות התורה יקבלו את הכספים.

נתניהו ודרעי, צילום: איי אף פי נתניהו ודרעי | צילום: איי אף פי נתניהו ודרעי, צילום: איי אף פי

גם לפני כחודש נתניהו והליכוד נכנעו לגפני כאשר הסכימו להעביר את המענק לכל האזרח גם עבור הילד הרביעי ומעלה, לאחר שגפני איים שלא יעביר חוקים ממשלתיים בוועדת הכספים שהוא עומד בראשה.

שוב מתברר שנתניהו מכניס למהלכי המלחמה בקורונה שיקולים שהם פוליטיים גרידא ולא בריאותיים וכלכליים. אבל אחרי שישראל הגיעה למקום הראשון בעולם בתחלואת הקורונה - נתניהו צריך לעשות בדיוק ההיפך, ולהפעיל שיקולים בריאותיים, ולא פוליטיים כדי להדביר את המגפה.

הסכמת נתניהו להטיל סגר חלקי בלבד על הערים האדומות, תוך כניעה לחרדים, מראה שוב כי הוא מכניס למהלכי המלחמה בקורונה שיקולים שהם פוליטיים גרידא, במקום שיקולים בריאותיים וכלכליים
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות