אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קארמה היא חבטה צילום: איי פי

קארמה היא חבטה

נובאק ג'וקוביץ' נפסל ונזרק מטורניר ה-US Open לאחר שחבט בכדור שפגע בגרון של שופטת קו. כבר ב-2016 התעמת עם עיתונאי לגבי המנהג הזה שלו - להוציא תסכול שיכול לפגוע באחרים

07.09.2020, 09:17 | אוריאל דסקל

נובאק ג'וקוביץ' נפסל ונזרק מטורניר ה-US Open לאחר שחבט כדור שפגע בגרון של שופטת קו.

טיעונים כגון "זה לא היה בכוונה", "זה לא היה כזה חזק", "לא היו זורקים את רוג'ר פדרר או רפא נדאל על אותו דבר" ו-"מתנכלים לו כי הוא רוצה להקים איגוד טניסאים בלי נשים", הם טיפשיים ולא רלוונטים.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'וקוביץ' והשופטת לאחר פגיעת הכדור | צילום: איי פי ג

כבר ב-2016 התעמת עם עיתונאי לגבי המנהג הזה שלו - להוציא תסכול שיכול לפגוע באחרים. "אז למה לא משעים אותי", שאל את העיתונאי. "זה לא פגע והיה יכול לפגוע, היה גם יכול לרדת שלג". לאחר מכן הבהיר שאין לו שום כוונה להפסיק.  

עכשיו, גם אם אתמול זה לא נעשה בכוונה זה ממש לא משנה את החוק. ואם החוק אומר שחבטת כדור לעבר שופט או צופה, שלא כחלק מהמשחק, היא עבירה שבגינה פוסלים - אז זה החוק. גם על תאקל עם שתי רגליים באוויר חוטפים אדום. גם אם בטעות עברת צומת באדום נענשים. הכוונה לא משנה כאן בכלל.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

- מה זה משנה באיזה כוח נחבט הכדורי? שופטת הקו חטפה כדור בגרון ונחנקה ממנו. זה היה יכול להיות גרוע יותר אבל זה לא טיעון. טניסאי מקצועי חבט כדור לעברה והוא פגע לה בגרון. זה קרה רגע אחרי שנשבר במערכה והוא חבט מבלי להסתכל מתסכול - זה לא חבטה קלילה, בקשת לשמיים, ואפשר היה לראות את הכדור בא מקילומטרים. זה סיוט של כל שופט טניס. אין כאן שיקול דעת וכל שחקן שעשה זאת נפסל אוטומטית. אם לא היו עושים זאת בגלל שזה ג'וקוביץ', זו היתה בעיה חמורה.

- ונכון, לא היו מעיפים את פדרר ונדאל על זה כי אין מצב בחיים שהם היו עושים את זה ככה. לא סתם ג'וקוביץ' נשאל על ההתנהגות שלו ב-2016. אנשים זיהו אותה כבעלת פוטנציאל להיות מסוכנת. ג'וקוביץ' בעל עבר "מפואר" מבחינת התנהגויות בעייתיות, כולל חבטות תסכול שלא פגעו בשופטי קו. והנה זה עולה לו בגרנד סלאם - אופציה שצחק עליה ב-2016.

ג ג'וקוביץ' מורחק מהמשחק ומהטורניר | צילום: אי פי איי ג

- ההרחקה בכלל לא קשורה למעשים שלו מחוץ למגרש. מעשים שכללו טורניר הדבקה בקורונה והקמת איגוד טניסאים ללא נשים. גם אם יזכה בעוד עשרה גרנד סלאמים, המורשת של ג'וקוביץ' תמיד תהיה בעייתית. גם אם ישווה את מספר התארים שלו לזה של פדרר ונדאל, הוא לא יתפס אף פעם כנציג ושגריר של הענף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות