אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: "מציע לציבור להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתאם להנחיות הממשלה" צילום: רויטרס

ליברמן: "מציע לציבור להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתאם להנחיות הממשלה"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את רה"מ בישבת סיעתו, ואמר כי "לא יכול להיות שהאזרחים יהפכו לבני ערובה של דרעי, ליצמן וגפני". לטענתו, "החלטות קבינט הקורונה לא מתקבלות על סמך נתונים מדעיים, לא בשקיפות ולא באופן הגיוני", ולכן הן "בלתי חוקיות בעליל". אדלשטיין: "אנחנו צריכים אנשים מתחת לאלונקה, לא כאלה שיפריעו לנושאים אותה"

07.09.2020, 14:39 | צבי זרחיה

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף היום (ב') בצהריים את רה"מ בנימין נתניהו ואמר שההחלטות שקיבל הן בלתי חוקיות בעליל. ליברמן אף קרא לציבור שלא לקיים את החלטות הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

בישיבת סיעתו אמר ליברמן כי "לא יכול להיות שאזרחי מדינת ישראל יהפכו לבני ערובה של דרעי, ליצמן וגפני. החלטות קבינט הקורונה לא מתקבלות על סמך נתונים מדעיים, לא בשקיפות ולא באופן הגיוני. למעשה, נתניהו הקריב את בריאות הציבור על מזבח שמירת הקואליציה ולכן כל ההחלטות שמתקבלות הן החלטות בלתי חוקיות בעליל. אני מציע לציבור להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתאם להנחיות הממשלה".  

אביגדור ליברמן, צילום: אלכס קולומויסקי אביגדור ליברמן | צילום: אלכס קולומויסקי אביגדור ליברמן, צילום: אלכס קולומויסקי

ליברמו הוסיף כי "בימים האחרונים מדינת ישראל נמצאת באנדרלמוסיה. אנו שומעים אינספור דיבורים על סגר, אבל מה שדרוש זה סדר. לא יכול להיות שהחלטות קריטיות, כמו דחיית תקציב, פתיחת שנת הלימודים, או מגבלות בערים אדומות מתקבלות ברגע האחרון. שום דבר לא מתקבל באופן מסודר, הכל בשלופים, וכתוצאה מלחצים ומקומבינות.

"אני קורא לשלטון המקומי לקחת אחריות, למנות פרויקטור משלו ולנהל את המשבר לבד. הממשלה נכשלה כישלון חרוץ. בסופו של דבר מי שנמצא בחזית, מי שניצב מול הציבור יום יום אלו ראשי הערים. הממשלה איבדה את אמון הציבור והיא לא ראויה לו, ולכן הדרך לטפל בבעיה כרגע זה באמצעות השלטון המקומי. יש לבטל את קבינט הקורונה, וברמה הממשלתית לרכז את כל הנושא בידי צה"ל ופיקוד העורף.

"בנוסף, ערב ראש השנה חייבים להודיע על הורדת המע"מ ב-10%, מ-17% ל-7% עד ראש השנה הבא, על מנת להגביר את הצריכה הפרטית. אלו הצעדים שהייתי נוקט".

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר: "ליברמן משחק באש. אנחנו צריכים אנשים מתחת לאלונקה, לא כאלה שיפריעו לנושאים אותה. ליברמן מתנהל בהפקרות ובחוסר אחריות תוך ניצול מצב שברירי מבחינה בריאותית וכלכלית. בושה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות