אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד פורר נכנס לטרנד הירוק: יקים חברה להפצת קנאביס צילום: ענר גרין

דוד פורר נכנס לטרנד הירוק: יקים חברה להפצת קנאביס

ניאופרם שבבעלות פורר תקים את החברה עם חברת הקנאביס הרפואי אינטליקנה, ובוחנת השקעה בה תמורת כ-12% ממניותיה; טל פורר, מנהל עסקים ראשי בקבוצת ניאופרם: "מדובר בשוק שהגיע למסה קריטית והפך להיות מעניין. אנו רוצים לקחת בו חלק"

07.09.2020, 17:08 | צלי גרינברג
חברת הקנאביס הרפואי אינטליקנה דיווחה הבוקר (ב') שחתמה על מזכר הבנות מחייב להקמת חברת הפצת קנאביס עם חברת ניאופרם, שבבעלות דוד פורר, ממחזיקי גרעין השליטה בחברת התקשורת בזק.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם תחזיק ניאופרם ב-37.5% ממניות החברה, אינטליקנה תחזיק בשיעור מניות זהה, ושאר המניות יהיו בידי בוריס מירקין, גיסו של מנכ"ל אינטליקנה אורי וייס, ולשעבר נשיא אי.סי.איי טלקום ברית המועצות, שימונה למנכ"ל הפעילות החדשה.

דוד פורר, צילום: ענר גרין דוד פורר | צילום: ענר גרין דוד פורר, צילום: ענר גרין

ניאופרם גם קיבלה במסגרת ההסכם אופציה לרכישת 5 מיליון ממניות החברה תוך שלושה חודשים מיום החתימה על מזכר ההבנות, במחיר שייקבע לפי המחיר הממוצע של 30 הימים הראשונים לאחר החתימה.

מחיר מניית החברה עמד בתחילת יום המסחר על 3.85 שקל, המבטא השקעה אפשרית של כ-19.2 מיליון שקל תמורת כ-11.9% ממניות אינטליקנה, לאחר מימוש אופציית הרכישה. עם צאת הדיווח עלתה המניה בכ-5%.

טל פורר, מנהל עסקים ראשי בקבוצת ניאופארם, אמר לכלכליסט כי "הקנאביס הרפואי הוא מוצר בריאות, וזה תחום שאנו פועלים בו. מדובר בשוק שהגיע למסה קריטית והפך להיות מעניין עבורנו. ניאופרם פועלת לייבוא וייצוא של מוצרי הפצה וצריכה, עם מכירות של יותר ממיליארד וחצי שקל ואלף עובדים. שוק הקנאביס צפוי להמשיך ולצמוח, כך שאנו רוצים לקחת בו חלק.

"אינטליקנה היא בעלת מתקן גידול קנאביס רפואי מהמתקדמים והאיכותיים שהוקמו בישראל ומגדלת זני קנאביס ייחודיים, ואנו מביאים פלטפורמת לוגיסטיקה ותפעול. כך שיש סינרגיה מלאה בינינו. אנו צופים להיות שחקן דומיננטי בשוק ואופציית ההשקעה באינטליקנה עצמה עלתה במסגרת השותפות בין החברות, ולטובת הרחבת שיתוף הפעולה וזהות האינטרסים בינינו. אין לנו מטרה להפוך להיות מגדלי קנאביס רפואי, אלא להתמקד במה שאנו יודעים לעשות הכי טוב".

המנכ"ל וייס אמר לכלכליסט כי "ההסכם עם ניאופרם מקדם משמעותית את שיווק המוצרים שלנו בקרב קהלי המטרה, ויסייע לנו בתפיסת נתח שוק רחב יותר. למעשה, קיבלנו יתרון תחרותי אל מול חברות הקנאביס הוותיקות, בדמות חבירה למפיצת התרופות הגדולה בישראל". 

רוב הפצת הקנאביס הרפואי מתנקז אל בתי המרקחת, וביניהם רשת הפארם הגדולה סופרפארם, שחתומה על מספר עסקאות עם חברות הקנאביס הרפואי הישראליות. אחת מאותן עסקאות דווחה אתמול (א') על ידי חברת הקנאביס הרפואי תיקון עולם קנביט פארמסוטקלס, במסגרתה רשת הפארם תפעל למכור מוצרי החברה בכ-100 מיליון שקל תוך שלוש שנים.

תיקון עולם לא דיווחה על כמות המוצרים שעתידים להימכר במסגרת ההסכם, אך כיוון שמחיר ממוצע לגרם קנאביס רפואי עומד כיום על כ-20 שקל, מדובר על הסכם למכירת כ-5 טון קנאביס רפואי. לכלכליסט נודע, כי אם תצלח סופרפארם לעבור את רף המכירות שהועמד על 100 מיליון שקל לתקופת ההסכם היא תזכה לקבלת בונוסים מתיקון עולם, בגובה שאינו ידוע.

 

על פי השינויים המוצעים על ידי סגן שר הבריאות יואב קיש, בתי המרקחת יאבדו את מקומם בשרשרת הערך כבלעדיות בתחום ניפוק הקנאביס הרפואי למטופלים, וחברות ההפצה צפויות להיות אלה שימלאו את החלל. הסתדרות הרוקחים, בהובלת היו"ר דוד פפו, כבר החלה בפעילות לטירפוד סעיף תיקון החקיקה הנוגע לנושא, כפי שחשף כלכליסט בתחילת השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות