אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במגזר הציבורי הבריטי מתעקשים להישאר בבית צילום: EPA

במגזר הציבורי הבריטי מתעקשים להישאר בבית

איגוד של עובדי ציבור בריטים מאיים לפתוח בשביתה, על רקע תוכניות הממשל להשיב את מרבית עובדי המגזר למשרדים בקרוב, לפחות לפעם בשבוע. לטענת האיגוד החזרה עדיין לא בטוחה

07.09.2020, 19:40 | שירות כלכליסט
איגוד של עובדי ציבור בריטים מאיים לפתוח בשביתה על רקע תוכניות הממשל להשיב את מרבית עובדי המגזר הציבורי למשרדים בקרוב. על פי המתווה שאותו מקדם מזכיר הקבינט הממשלתי סר מארק סדוויל, עד סוף החודש ישובו 80% מעובדים אלה למקומות עבודתם פעם בשבוע לפחות. על כך מדווח "הגרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת איגוד העובדים, חבריו "שמרו על המשך תפקודה של המדינה במהלך המגפה בעודם עובדים מהבתים". בנוסף טוען האיגוד כי חזרה למשרדים עדיין אינה בטוחה, על רקע קצב ההדבקה שנותר גבוה בממלכה והחששות מגל שני.

מרכז רפואי בבריטניה, צילום: EPA מרכז רפואי בבריטניה | צילום: EPA מרכז רפואי בבריטניה, צילום: EPA

"אם הממשלה או כל מעסיק אחר יתחילו להכריח את האנשים לשוב לעבודה בשעה שנאמין שהדבר אינו בטוח, ראשית, נשקול את אפשרויותינו החוקיות, שנית, ניתן לעובדים ייעוץ משפטי כיצד לפעול, ושלישית, נשקול האם נדרשת תגובה קולקטיבית", מסר המזכיר הכללי של האיגוד, מארק סווטקה.

דייב פנמן, המזכיר הכללי של האיגוד המייצג את בכירי המגזר הציבורי, אמר כי תוכנית השבת עובדי המגזר נועדה להוות "איתות מוסרי" למגזר הפרטי. "אין ראיה לכך שהיעילות נשחקה. למעשה, אנשים מבזבזים פחות זמן על נסיעות", טען פנמן בשיחה עם רשת BBC.

בשבוע שעבר אמר אלכס ברזייר, ראש החטיבה ליציבות פיננסית וסיכונים בבנק המרכזי של אנגליה, כי תרחיש של חזרה המונית של עובדים למרכזי הערים הגדולות "אינו אפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות