אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק מעור תנין בשווי 19 אלף דולר הושמד ע"י פקידי מכס באוסטרליה צילום: שאטרסטוק

תיק מעור תנין בשווי 19 אלף דולר הושמד ע"י פקידי מכס באוסטרליה

הסיבה: הרוכשת לא סיפקה את אישור היבוא הדרוש, שעלותו 50 דולר. היא לא תקבל החזר על התיק שהושמד - אך עדיין יצאה בזול

07.09.2020, 20:49 | שירות כלכליסט

כשפקידי מס נוקמים את נקמת חיות הבר. תיק יד מעור תנין של מותג סאן לורן בשווי של 19 אלף דולר, הושמד על ידי נציגי רשויות המכס באוסטרליה. כך דיווח בסוף השבוע סידני מורנינג הרלד (Sidney Morning Herald).

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה הרשמית - הרוכשת לא העבירה לרשות את אישור היבוא הנדרש, שעלותו 50 דולר. פקידי המכס ידעו כנראה שמדובר בטעות ולא בכוונת מכוון, לנוכח התנהלות הרוכשת בשלבים קודמים יותר, אך לנוכח ההחמרה הרגולטורית בעניין לא היו מוכנים להתפשר.

את התיק המדובר רכשה גברת אוסטרלית ששמה לא פורסם באונליין מבוטיק בצרפת. היא דאגה להשלים את כל מסמכי היצוא הנדרשים אך שכחה כנראה להשלים את השלב האחרון של תשלום היתר היבוא.

תיק מעור תנין (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק תיק מעור תנין (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק תיק מעור תנין (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

אוסטרליה מתירה מכירה ורכישת מוצרים מעור תנין ואליגטור (שניהם ממשפחת התנינאים), אך המסחר במוצרים אלה מתנהל תחת רגולציה כבד ופיקוח מוקפד. זאת על בסיס היותם של התנין והאליגטור זנים מוגנים תחת החוק האוסטרלי.

הרוכשת לא תקבל החזר על התיק שנהרס. בה בעת, הרשויות באוסטרליה החליטו לא להגיש נגדה תביעה פלילית בשל הפרת חוקי הסחר בחיות בר. לא דווח על נימוק להחלטה, שייתכן שהתקבלה בשל הנסיבות.

לפי החוק באוסטרליה, העונש המירבי על הפרת חוקי הסחר בחיות בר עומד על 10 שנות מאסר וקנס של 222 אלף דולר אוסטרלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות