אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה חבילת סיוע כלכלי בסכום של 7.2 מיליארד שקל צילום: ערוץ הכנסת

הכנסת אישרה חבילת סיוע כלכלי בסכום של 7.2 מיליארד שקל

התוכנית כוללת 4.2 מיליארד שקל לחינוך, 2 מיליארד שקל לעידוד השקעות והאצת הפעילות במשק ומיליארד שקל למס הכנסה שלילי

07.09.2020, 22:06 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את החוק המעגן את תוכנית ההאצה והסיוע של שר האוצר ישראל כץ בסך 7.2 מליארד שקל.

התוכנית כוללת 4.2 מליארד שקל למשרד החינוך לטובת יישום תוכנית לומדים בביטחון להפעלת מערכת החינוך תוך התמודדות עם נגיף הקורונה ותחלואה גבוהה.  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, החליט שר האוצר על קידום פחת מואץ בהיקף של כ-2 מליארד שקל כאמצעי מיידי לעידוד השקעות והאצת הפעילות במשק. במסגרת הוראת שעה ייקבע כי מכונות וציוד המשמשים לפעילות ייצור בתחומי התעשייה בישראל, לרבות ייצור מוצרי תוכנה ופיתוח, חקלאות, בנייה והפעלת בתי מלון, יהיו זכאים לקבל פחת בשיעור כפול משיעור הפחת לו היו זכאים בגין נכסים אלו ("כפל פחת"), ובלבד שסך כל הפחת לא יעלה על מחירו המקורי ובהתאם לתנאים שנקבעו בהוראת השעה.

שר האוצר ישראל כץ , צילום: אבי מועלם שר האוצר ישראל כץ | צילום: אבי מועלם שר האוצר ישראל כץ , צילום: אבי מועלם

כמו כן, כמיליארד שקלים נוספים יוקצו לטובת התוכנית לתוספת למענק מס הכנסה שלילי כדי לסייע לבעלי ההכנסות הנמוכות, ולמענק לעסקים קטנים שנפגעו ב-25% ומעלה ולא 40%, בסכום של עד 6,000 שקלים.

שר האוצר כץ אמר: "החלטתי על צעדים אלו בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחר דיונים רבים שקיימתי בנושאים אלו. כעת עלינו לפעול כדי לסייע לעסקים, לשכירים, ולעצמאים ככל שניתן, בכדי לאפשר להם ולמשק כולו לחזור למסלול הצמיחה והתעסוקה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות