אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: מנת החיסון הראשונה נגד הקורונה שוחררה לשימוש אזרחי צילום: בלומברג

רוסיה: מנת החיסון הראשונה נגד הקורונה שוחררה לשימוש אזרחי

הונג קונג מקלה את המגבלות. נשיא סין: "פעלנו באופן שקוף ופתוח לגבי נגיף הקורונה"; הונג קונג תאפשר התקהלות ציבורית עש עד 4 אנשים וכן תפתח מחדש מתחמי ספורט; חברת התעופה המוזלת איזיג'ט הודיעה כי תבטל טיסות; מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי: "כשהמגפה הבאה תפרוץ, העולם חייב להיות מוכן, להיות מוכן יותר מאשר בפעם הזו"

08.09.2020, 17:41 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

17:30 - רוסיה שיחררה מנה ראשונה של חיסון נגד קורונה לשימוש האזרחים

מנת החיסון הראשונה שפותחה על ידי מרכז המחקר למחלות זיהומיות של רוסיה שוחררה לשימוש אזרחי, כך על פי משרד הבריאות הרוסי שהוסיף כי משלוחים בהיקפים גדולים יותר לאזורים השונים ברוסיה מתוכננים בעתיד הקרוב. על פי ההודעה, החיסון עבר את מבחני האיכות הנדרשים ושוחרר לשימוש האזרחים. ראש עיריית מוסקבה, סרגיי סיביאנין, הביע תקווה שמרבית תושבי עיר הבירה יחוסנו נגד הנגיף בחודשים הקרובים. 

 

12:00 - ארגון הבריאות העולמי: "זו לא הולכת להיות המגפה האחרונה"

טדרוס אדהנום, מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי (WHO) קרא למדינות להשקיע במערכות הבריאות הציבוריות שלהן, שכן לדבריו העולם חייב להיות מוכן בצורה טובה יותר למגיפה הבאה. "זו לא הולכת להיות המגפה האחרונה", אמר במסיבת עיתונאים. "אך כשהמגפה הבאה תפרוץ, העולם חייב להיות מוכן, להיות מוכן יותר מאשר בפעם הזו". אדהנום טען כי יותר מדי מדינות הזניחו את מערכות הבריאות הציבוריות שלהן. "בריאות הציבור היא הבסיס ליציבות חברתית, כלכלית ופוליטית", אמר. "פירוש הדבר שיש להשקיע בשירותים ציבוריים למניעה, זיהוי ותגובה למחלות. אני קורא לכל המדינות להשקיע בבריאות הציבור, ובייחוד בטיפול רפואי בסיסי".

מזכ"ל WHO, צילום: אי.אף.פי מזכ"ל WHO | צילום: אי.אף.פי מזכ"ל WHO, צילום: אי.אף.פי

10:50 - הונג קונג מקלה את המגבלות

הונג קונג מקלה את ההגבלות ותאפשר התקהלות ציבורית עש עד 4 אנשים וכן תפתח מחדש מתחמי ספורט. ההקלות יכנסו לתוקף ביום שישי על רקע ירידה במספר החולים למספרים דו ספרתיים. בשבוע שעבר כבר אפשרו את פתיחתם של מועדוני כושר וספא, ומסעדות הורשו להישאר פתוחות עד שעה מאוחרת יותר. כעת המסעדות יוכלו להושיב בכל שולחן עד 4 אנשים, זאת כשעד כה מותר היה להושיב שני אנשים בלבד בכל שולחן. "עלינו למצוא איזון", הסבירה שרת הבריאות סופיה צ'ן. "הגל השלישי נמשך כבר חודשיים ואנחנו עדיין לא רואים את הסוף".

הונג קונג, צילום: רויטרס הונג קונג | צילום: רויטרס הונג קונג, צילום: רויטרס

חברת התעופה המוזלת איזיג'ט הודיעה כי תבטל טיסות, זאת לאחר שממשלת בריטניה הוסיפה יעדים חדשים שהשבים מהם צריכים להיכנס לבידוד של 14 יום, ביניהם שורה של איים ביוון. "אנחנו יודעים שהלקוחות שלנו מתוסכלים בדיוק כמונו מהגבלות התנועה והבידוד הלא צפויות", מסר מנכ"ל החברה יוהאן לונדגרן. ההודעה החדשה מגיעה חודש לאחר שבחברה התרחבו לסביבות אלף טיסות ביום בשל הביקוש. אולם כעת מעריכים באיזיג'ט כי יפעילו פלות מ-40% מהטיסות המתוכננות ברבעון הרביעי של השנה, ויתמקדו בטיסות הרווחיות ביותר.

הטניסאית אשלי בארטי המדורגת מספר 1 בעולם הודיעה כי לא תגן על התואר שלה באליפות צרפת הפתוחה בשל חששות הנוגעות לקורונה. השחקנית האוסטרלית הדגישה כי לא קיבלה את ההחלטה "בקלות", אולם לדבריה הסיכונים הבריאותיים וחוסר היכולת להתאמן כראוי בחודשים האחרונים מכיוון שלא הייתה יכולה להיפגש עם המאמן שלה בשל הסגר שהוטל על מלבורן הובילו לקבלת ההחלטה. בארטי גם לא משתתפת באליפות ארה"ב הפתוחה המתקיימת בימים אלה. "זו הייתה שנה מאתגרת לכולם, ואף שאני מאוכזבת בחזית הטניס, הבריאות והרווחה של המשפחה ושל הצוות שלי יעמדו תמיד בראש סדר העדיפויות שלי", הודיעה.

7:30 - נשיא סין: "פעלנו באופן שקוף ופתוח לגבי נגיף הקורונה"

 

נשיא סין שי ג'ינפינג אמר כי "סין נהגה באופן שקוף ופתוח בכל הנוגע להתפרצות נגיף הקורונה" וכי "היא הפעילה מאמצים כדי להציל עשרות מיליונים ברחבי העולם". ג'ינפינג הוסיף כי סין היא הכלכלה הגדולה הראשונה שחזרה לצמוח מאז פרוץ המגפה. לדבריו עובדה זו מצביעה על היכולות הגבוהות והשרידות של סין.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג | צילום: איי פי נשיא סין שי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות