אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפנו גב ל"גב האומה": תביעת ענק בגובה 30 מיליון שקל נגד רשת 13 צילום: נמרוד גליקמן

הפנו גב ל"גב האומה": תביעת ענק בגובה 30 מיליון שקל נגד רשת 13

חברת אלבינו המפיקה את התוכנית שיצר הסאטיריקן והמגיש ליאור שליין, הגישה לביהמ"ש המחוזי בת"א תביעה בגין ביטול ההסכם עימה שלא כדין; בתביעה נטען כי רשת מדיה החלה להתעלם מהתחייבויותיה הכספיות והעקרוניות, ובאחד מהניסיונות להציע הסדר נענו ע"י מנהל התוכניות כי הוא 'מעדיף תוכנית פחות ביקורתית ויותר מחבקת'; מרשת בחרו שלא להגיב

08.09.2020, 13:52 | ליטל דוברוביצקי

סערה בעולם התקשורת: חברת אלבינו הפקות המפיקה את התוכנית "גב האומה" שמוביל הסאטיריקן והמגיש ליאור שליין, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת ענק בסך 30 מיליון שקל נגד רשת 13. זאת, בטענה לביטול הסכם שלא כדין.

קראו עוד בכלכליסט

אלבינו הפקות הפיקה מנובמבר 2017 ועד מרץ 2020 את תוכנית גב האומה בעריכתו והגשתו של ליאור שליין. התוכנית שודרה בתחילה בשידורי ישראל עשר והחל מינואר 2019, לאחר מיזוג ישראל עשר והנתבעת בשידורי רשת מדיה בערוץ 13.

ליאור שליין , צילום: נמרוד גליקמן ליאור שליין | צילום: נמרוד גליקמן ליאור שליין , צילום: נמרוד גליקמן

נטען כי בין הצדדים הוסכם על הזמנה של 100 תוכניות ו-8 לקטים של התוכנית ממאי 2020 ועד סוף אוקטובר 2022, כך ששידורן של 40 תוכניות וכ-3 לקטים יימשך בכל שנה במתכונת של פעם בשבוע. בתביעה נטען כי אף שההצעה לא נחתמה החל מנובמבר 2019 ואילך, החלה הנתבעת לשלם לתובעת סך של 400 אלף שקל לתוכנית.

עוד נטען כי בתחילת חודש פברואר הודיעה רשת מדיה לתובעת כי "בניגוד לתכנון המקורי גב האומה לא תשובץ במשדר הבחירות ובמקומה תשולב תוכנית של האח הגדול. כשסיפר על כך ליאור שליין ליועצת המשפטית של רשת מדיה והביע את חששו מחילופי הגברי בהנהלת רשת מדיה, היא הרגיעה אותו שאין בכך פגיעה בהסכם וכי אין מה לדאוג מהחלפת המנכ"ל. היו"ר נדב טופלסקי חתום על ההסכם איתך, אתה איתנו לעוד הרבה שנים'", נטען בתביעה.

בתביעה נטען כי רשת מדיה בניגוד למובטח החלה להתעלם מהתחייבויות כספיות שלה כלפי התובעת בגין תוכניות ששודרו ולהפר את ההסכם. הצדדים, נטען ניסו להגיע להסדר שלא צלח. "בתחילת אפריל פנה מאיר קוטלר בשם התובעת אל מנהל התוכניות והציע כי לרגל משבר הקורונה התוכנית תחזור באופן מיידי למסך למספר פרקים. מנהל התוכניות השיב כי הוא 'מעדיף תוכנית פחות ביקורתית ויותר מחבקת'", נטען.

בתחילת אוגוסט פנתה התובעת לרשת מדיה וטענה כי דחייה של תחילת שידור התוכנית מעבר לאמצע חודש אוקטובר 2020 תהווה הפרה יסודית של ההסכם. עוד נטען כי ב-10 באוגוסט הודיעה היועצת המשפטית של רשת מדיה לבא כוח התובעת כי רשת מדיה מבטלת את ההסכם עם התובעת. בהמשך נטען בפני ליאור שליין כי התוכנית מפסידה כסף. טרם הוגש כתב הגנה.

מרשת בחרו שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות