אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Healthy.io הישראלית חתמה על חוזה עם מערכת הבריאות בבריטניה צילום: עמית שעל

חברת Healthy.io הישראלית חתמה על חוזה עם מערכת הבריאות בבריטניה

העסקה היא חלק מיוזמה של הטמעת בינה מלאכותית בשירותי הרפואה במדינה כחלק מלקחי הקורונה, וכוללת חוזה לרכישת חצי מיליון בדיקות לחלבון בשתן של החברה הישראלית

08.09.2020, 16:37 | הגר רבט
מערכת הבריאות הציבורית הבריטית, ה-NHS, הודיעה היום (ג׳) על חוזה גדול עם חברת המדטק הישראלית Healthy.io. העסקה היא חלק מיוזמה של הטמעת בינה מלאכותית בשירותי הרפואה במדינה, וכוללת חוזה לרכישת חצי מיליון בדיקות לחלבון בשתן של החברה הישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

היוזמה של ה-NHS כוללת תקציב של 140 מיליון פאונד להטמעת AI על פני שלוש השנים הבאות בשם NHS AI Lab. מדובר במהלך שמטרתו להאיץ אימוץ שירותי טלה-רפואה (רפואה מרחוק) כחלק מלקחי הקורונה. לא מדובר אמנם ביוזמה חדשה, אבל כחלק מהערכות הממשלתית להתמודדות עם הקורונה קיבלה התוכנית תוספת של 50 מיליון פאונד המוקדשים רובם ככולם לרכישת מוצרים ותוכנות לשימוש ביתי שיועברו למטופלים הרלוונטיים.

יהונתן אדירי, מנכ"ל ומייסד Healthy.io , צילום: עמית שעל יהונתן אדירי, מנכ"ל ומייסד Healthy.io | צילום: עמית שעל יהונתן אדירי, מנכ"ל ומייסד Healthy.io , צילום: עמית שעל

Healthy.io הישראלית הוקמה ב-2013 ופיתחה ערכה לבדיקת שתן ביתית העושה שימוש בעיבוד תמונה באמצעות הסמארטפון, ללא צורך בהגעה למעבדה. הטכנולוגיה של החברה מאתרת שורה של זיהומים, מחלות כרוניות וסיבוכי הריון. מצלמת הטלפון הנייד סורקת את המקלון שמספקת החברה, ואפליקציה ייעודית מבוססת ראיית מכונה מנתחת את תוצאות הסריקה ומספקת תוצאות מיידיות. החברה מחזיקה באישור FDA כבר מ־2018.

ביוני האחרון הודיעה החברה הישראלית על רכישת המתחרה האמריקאית שלה, חברה בשם Inui Health בעסקת מזומן בסך 9 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות