אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכייה כפולה: מתנות עם ערך מוסף לקראת החגים צילום: איה וינד

זכייה כפולה: מתנות עם ערך מוסף לקראת החגים

עציצי תבלין, יין בוטיק, תיקים מעוצבים וסלים קלועים. עמותות וארגונים ישראליים שמקדמים אחריות חברתית ותומכים בבעלי צרכים מיוחדים מציעים מתנות עם ערך מוסף לקראת החגים

09.09.2020, 08:12 | עילית מינמר

אחריות חברתית היא כיום חלק מעולם העסקים ויותר ויותר חברות מקדמות את סדר היום הזה עם עקרונות של סחר הוגן, מחזור, עזרה לזולת ושקיפות. לקראת החגים מציעים מותגים ועמותות חברתיות שלל מתנות יפות ושימושיות, כאלה שלא רק משמחות את מקבליהן אלא טמון בהן ערך מוסף של מענה לצרכים חברתיים ותמיכה בקהילה.

פמיניזם כל השנה

המאיירת יהלי זיו איירה את לוח השנה הפמיניסטי של עמותת "כולן", הנאבקת למען ביטחונן וזכויותיהן של נשים ופועלת לקידום השיח הפמיניסטי בחברה הישראלית. 12 האיורים המקסימים של זיו מנגישים מושגים בסיסיים ואקטואליים בפמיניזם. כל ההכנסות מוקדשות להמשך הפעילות והעשייה של העמותה.

www.togetherkulan.com 

לוח השנה הפמיניסטי של עמותת כולן לוח השנה הפמיניסטי של עמותת כולן לוח השנה הפמיניסטי של עמותת כולן

סטארט־אפ חלומות

 

עמותת "ילדים בסיכוי" מוציאה בכל שנה יחד עם ילדי הפנימיות לוח שנה שההכנסות ממכירותיו מיועדות לשיפור חייהם של ילדים בסיכון החיים בפנימיות. השנה הופק לוח "סטארט־אפ החלומות שלי" בסימן חדשנות ויצירתיות ובו חלומותיהם של ילדים. www.yeladim.org.il

תקווה בגביע

 

יקב טוליפ, שהוקם ב־2003 על ידי משפחת יצחקי, שוכן בכפר תקווה, יישוב לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. היקב מספק עבודה קבועה לחברי הכפר האחראים גם למארזי החג. כל מארז מכיל גלויה המספרת על התרומה החברתית והעשייה.

www.tulip-winery.co.il

מלא כרימון

את עמותת אבוקת אור הקימו הורים לבוגרים המתמודדים עם שילוב מוגבלויות מורכב. ניכר שהרבה אהבה ושעות עבודה הושקעו במגש פסיפס הרימונים: צוות שלם של חניכי העמותה הכין אותו והוא יקשט כל שולחן חג וחול.

www.avukator.org.il

חופשיים כמו עפיפון

 

המותג קייט־פרייד מייצר תיקים ממצנחים ומפרשים ימיים ממוחזרים. את התיקים מייצרים במתפרה קטנה שמספקת פרנסה שיקומית לנשים וגברים היוצאים ממעגל הסחר בבני אדם והזנות. את המותג הקימה ב־2007 טבאה אופליגר כשכל תיק מעוצב ונתפר בעבודת יד.

www.kitepride.com

הכל פורח

 

המיזם החברתי עציץ טרי מספק תעסוקה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מעמותת עמיחי. בוגרי חוות היבולים, מכללה תעסוקתית לאנשים עם מוגבלות, מגדלים צמחי תבלין וסקולנטים בפחי שימורים צבעוניים ושמחים.

www.atzitztari.co.il

עציצים של מיזם "עציץ טרי", צילום: עמרי מרון עציצים של מיזם "עציץ טרי" | צילום: עמרי מרון עציצים של מיזם "עציץ טרי", צילום: עמרי מרון

קולעות לסל

 

פרויקט קוצ'ינטה, הוא קולקטיב של נשים אפריקאיות מבקשות מקלט החיות בתל אביב, שסורגות סלים, שטיחים, בובות ושאר פריטים ססגוניים המאפשרים להן להשתכר ולהיחלץ מהמציאות הקשה של חייהן. הקולקטיב שהוקם ב־2011 דואג להן לשכר הוגן ותנאים סוציאליים, אבל גם לחלל שהוא כמו בית עבורן, מקום מפגש ולא רק עבודה. לראש השנה מציע הקולקטיב הנחה של 30% על כל הסלים.

www.he.kuchinate.com

סלים קלועים של פרויקט קוצ סלים קלועים של פרויקט קוצ'ינטה | צילום: איה וינד סלים קלועים של פרויקט קוצ

ציפור רבת יופי

 

עמותת ציפור הנפש מעסיקה אמנים בעלי צרכים מיוחדים בכפר עוספיא בשילוב אנשים בריאים. כולם לוקחים חלק בתהליך העיצוב של העבודות. בין השאר מוצעות קופסאות פח מאוירות בסגנון של פעם לאחסון המכילות חליטות צמחים.

www.ziporhanefesh.co.il

קופסת פח של עמותת ציפור הנפש קופסת פח של עמותת ציפור הנפש קופסת פח של עמותת ציפור הנפש

אחות בלב

 

אחותי, חנות סחר הוגן היא חלק מתנועה עולמית המאגדת יצרנים זעירים שמבקשים לחיות בכבוד מעמלם. בארץ היא מקדמת מסחר בר קיימא המתמקד בשיפור תנאי החיים והעצמה כלכלית של נשים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בחנות מוצעים מארזים שונים לחג וגם פריטים יפים כמו סלסילה יפה קלועה אתיופית או תמונת רקמה אתיופית על בד, סבונים על בסיס שמן זית, שוקולדים בעבודת יד ועוד.

https://shop-il.achoti.org/

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות