אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כץ התקפל: לא יביא לממשלה תוכנית לקיצוצי שכר במגזר הציבורי צילום: אבי מועלם

כץ התקפל: לא יביא לממשלה תוכנית לקיצוצי שכר במגזר הציבורי

שר האוצר, שהצהיר באחרונה כי ייצא למאבק בהסתדרות בנושא הקיצוצים במגזר הציבורי, ביצע פניית פרסה: "יש למצות את ההידברות"; גורמים במשרד: "לוח הזמנים לא אפשר לו לממש את האיומים"

08.09.2020, 19:27 | עמרי מילמן

שר האוצר הודיע הערב כי למרות האיומים וההצהרות שהשמיע נגד ההסתדרות בשבועות האחרונים, הוא לא יביא תוכנית לקיצוצים בשכר המגזר הציבורי.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו "החלטתי שלא להביא את נושא תרומת מקבלי השכר והפנסיות הגבוהות במגזר הציבורי למאבק בקורונה לישיבת הממשלה היום, בשל הקדמת מועד הישיבה והצורך במיצוי ההידברות עם ההסתדרות. בכוונתי להמשיך ולפעול למען מימוש המדיניות עליה הודעתי, כולל ביחס לנבחרי הציבור".

ההצהרות של כץ בנוגע לצורך בקיצוץ שכר במגזר הציבורי, הפתיעו את ההסתדרות לאור העבודה שהצדדים נמצאים במגעים בחודשים האחרונים. לפי גורמים בממשלה, הצהרות אלו נועדו בעיקר להסיט את האש מכץ ונתניהו, על כך שלא דואגים לאשר תקציב מסודר למדינה לשנה הנוכחית ולשנה הבאה - לכיוון ההסתדרות.

ישראל כץ, צילום: אבי מועלם ישראל כץ | צילום: אבי מועלם ישראל כץ, צילום: אבי מועלם

נראה כי בפועל, עצם העבודה שכץ התקפל אחרי שיצר את הספין המדובר, מעידה במידה רבה כי זו אכן היתה כוונתו. גורמים באוצר הביעו התנגדות למהלך של קיצוצים ללא אישור תקציב, שכן אישור תקציב יחד עם מסגרות פיסקליות מסודרות יכול להצדיק קיצוצים בהוצאות הממשלה - בין היתר בשכר המגזר הציבורי. ואולם קיצוץ שכר ללא אישור תקציב משולל היגיון מבחינת האוצר.

גורמים באוצר טוענים כעת כי מלבד חוסר הרצון של כץ לפעול ללא הסכמות, לוח הזמנים לא אפשר לו לממש את האיומים, שכן כדי לגבש קיצוצים כאלו דרושה עבודת מטה ויצירת קואליציה פוליטית, מה שכץ לא עשה.

גורמים אחרים באוצר אמרו כי בהמשך כן תגובש, במסגרת מו"מ, תוכנית קיצוצים, ואולם הסבירות שזה יקרה תלויה ככל הנראה באישור תקציב למדינה לשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות