אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר אלדד ומיסטר פרי: הולכים שבי אחרי מקסמי השווא של הבחור החביב

פרשנות

ד"ר אלדד ומיסטר פרי: הולכים שבי אחרי מקסמי השווא של הבחור החביב

נורות האזהרה של אלדד פרי לא חדלו להבהב. מדובר בעוד דוגמא לקלות שבה אנשים הולכים שבי אחרי הבטחות גדולות וחלולות בעולם הנדל"ן

09.09.2020, 09:21 | דרור מרמור
ליבי על מאות הרוכשים של אלדד פרי, שעלולים למצוא את עצמם בקרוב בפני שוקת שבורה. ועם כל זאת, מדובר בעוד דוגמא לקלות שבה אנשים הולכים שבי אחרי מקסמי שווא ואחרי הבטחות גדולות וחלולות בעולם הנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

כמו שמציין כעת הפתי השוויצרי התורן, שהזרים לדבריו לחברה של פרי מאות מיליוני שקלים תוך חודשים ספורים ללא בדיקת נאותות, בהסכם של 2 עמודים שנוסח על ידי אלדד פרי עצמו, לאחר ש"נשבה בקסמיו". ככה זה כשהשקעות סולידיות לא מניבות דבר, וכאשר החיפוש אחרי תשואה גורם ליותר מדי אנשים לזרוק את כספי הקרן לפח.

אלדד פרי אלדד פרי אלדד פרי

נורות האזהרה של אלדד פרי לא חדלו להבהב לרגע. דווקא בגלל שמדובר בבחור חביב להפליא בן 43 בלבד, שהחל את דרכו ביזמות של פרויקטים קטנטנים של 8-10 חברים בקבוצת רכישה, ובתוך שנים ספורות ניסה לכבוש את כל העולם – עם יזמות וקבוצות רכישה, עם השקעות בנדל"ן למגורים ובמשרדים, ועם פרויקטים גרנדיוזיים כמו למשל 5 מגדלים בני 24 קומות ברחובות ו-3 מגדלי ענק בבת ים.

מקסמי השווא של עולם הנדל"ן הוגשה בקשה לביהמ"ש למנות נאמן זמני לקבוצת הנדל"ן אלדד פרי חברת גמי וחיים בבעלות חיים חמו, איש עסקים משוויץ, טוענת שהלוותה לחברה 218 מיליון שקל שעומדים לפירעון מיידי; עוד נטען בבקשה כי לקבוצה חובות נוספים בסך של כ-300 מיליון שקל; קבוצת אלדד פרי התוודעה לבקשה מהתקשורת: "לומדת את הנושא, נגיב בהמשך" ליטל דוברוביצקילכתבה המלאה

לאורך הדרך, כל הטריקים היו שם כדי להפוך את פרי ליזם מן המניין, בצמרת הנדל"ן שלנו. ראשית, הוא סיפר לכולם שכבר עשה הון עתק בהשקעות עלומות בהייטק ובעסקי נדל"ן באפריקה – "שם לוקח לי לסיים בית של 100 מ"ר בתוך שלושה ימים בלבד". אחר כך הוא שכר את משרדיו של נוחי דנקנר, לא פחות, במרומי מגדלי עזריאלי בתל אביב, עד שהשכירות, הארנונה ודמי הניהול גרמו לו די מהר לקפל את הזנב והחזירו אותו לנס ציונה. בנוסף, הוא גם הקיף את עצמו במרוצת הדרך באנשים שעזרו לו לבנות את התדמית הרצויה – כמו ישראל טוויטו, היום מנכ"ל חדשות 13, שהיה אצלו סמנכ"ל לענייני אסטרטגיה, ויצחק לקס, ששימש אצלו יו"ר הקבוצה לאחר שסיים את תפקידו כיו"ר חברת עמידר.

ובמשך זמן רב הוא גם קרא לעצמו ד"ר אלדד פרי. "על מה קיבלת את הדוקטורט?", שאלתי אותו פעם. "תשלם 10,000 דולר וגם אתה תוכל להיות ד"ר", הוא ענה לי בחצי חיוך. למרבה הצער, רוכשים רבים מגלים לאחרונה כי מדובר לכל היותר בד"ר שקשוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות