אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחרה לשברון? המיליארדר פול סינגר מתעניין ברכישת נובל אנרג'י

מתחרה לשברון? המיליארדר פול סינגר מתעניין ברכישת נובל אנרג'י

קרן הגידור אליוט מנג'מנט שהוקמה על ידי סינגר רכשה נתח לא ידוע בנובל אנרג'י. המהלך התבצע רגע לפני השלמת רכישת נובל על ידי ענקית האנרגיה שברון. עדיין לא ברור האם מטרתו של זינגר היא להתחרות בשברון על רכישת נובל

08.09.2020, 21:27 | ליאור גוטמן וענבל עומר
דרמה בשוק הגז: שברון רוכשת את נובל אנרג'י ב-5 מיליארד דולר חברת נובל האמריקאית היתה שותפה של דלק קידוחים במציאת כל מאגרי הגז מול חופי ישראל; שר האנרגיה שטייניץ: "הרכישה מהווה הבעת אמון אדירה במשק האנרגיה הישראלי"; מחיר העסקה גבוה ב-8% ממחיר מניית נובל אנרג'י בוול סטריט; לאומי שוקי הון: "רוב הסיכויים ששברון תמכור את פעילות נובל אנרג'י בתמר ולווייתן" ליאור גוטמןלכתבה המלאה

האם קרן הגידור האמריקאית אליוט מנג'מנט (Elliott Management) שהוקמה על ידי המיליארדר פול סינגר מנסה להתחרות בענקית האנרגיה שברון ולרכוש במקומה את נובל אנרג'י? לפי דיווח בסוכנות בלומברג, אליוט רכשה נתח מנובל אנרג'י, אולם בשלב זה לא ברור באיזה שיעור. נובל אנרג'י ושברון טרם הגיבו לידיעה.  

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, ענקית האנרגיה האמריקאית שברון אמורה לרכוש בקרוב את נובל אנרג'י בעסקה בהיקף של כ-5 מיליארד דולר. אסיפת בעלי המניות של נובל אנרג'י אמורה לאשר את הרכישה בתחילת אוקטובר.

מייסד קרן אליוט מנג מייסד קרן אליוט מנג'מנט פול סינגר | צילום: בלומברג מייסד קרן אליוט מנג

אנליסטית האנרגיה של לאומי אלה פריד מעריכה כי אליוט נדרשה לחשוף בפני הרשויות הפדראליות את הפוזיציה שלה בנובל אנרג׳י בשל היקפה, אף שהיא לא דיווחה מה גודל הפוזיציה והאם בכוונתה רק להחזיק בנתח מהחברה או לנסות לרכוש אותה, ובכך להתחרות עם שברון על העסקה.

לטענת פריד, הגילוי אודות אחזקה של אליוט בנובל, בהחלט מעניין. "מדובר בגוף אקטיביסטי-מוסדי שמנסה להתערב בניהול חברות ובמיזוגים ורכישות על מנת להשיג תשואה גבוהה יותר לבעלי מניותיו, לרוב בטווח הקצר. מכיוון שנשמעו לא מעט קולות שטענו כי שברון רוכשת את נובל במחיר נמוך יחסית, הופעת אליוט בתמונה אינה מפתיעה".

לדברי פריד, "מוקדם לומר האם מדובר בניסיון לשפר את הצעת הרכישה של שברון או כוונה להתחרות בה. אליוט מעורבת בלא מעט 'מהלכי סרק' ויודעת להתארגן במהירות בניסיון להשפיע על מהלכן של עסקאות, שיש להערכת סינגר פוטנציאל להשביח את התשואה מהן. אליוט גם פועלת לעתים לקידום פירוק חברות ומכירת הפעילויות למיצוי התמורה לבעלי המניות".

בין הרכישות הבולטות של אליוט בשנים האחרונות ניתן לציין את זו של בארנס אנד נובל בעבור כ-700 מיליון דולר, כמו גם דיווחים על רכישה משמעותית של מניות הרשת החברתית טוויטר בחודש פברואר האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות