אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"רשת הביטחון למובטלים מקשה על המגזר העסקי להתאושש מן המשבר"

נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר הבהיר בכנס "המעסיקים נלחמים באבטלה" של כלכליסט, בשיתוף נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל, כי מודל החל"ת חייב להשתנות. "המועסקים יוצאים לחופשה שממומנת על ידי משלמי המיסים. אך החופשה עלולה בסופו של יום להשאיר רבים ללא מקום עבודה שאליו יוכלו לשוב"

09.09.2020, 12:12 | תומר הדר

"אנו נמצאים בעיצומה של מציאות יוצאת דופן. עצם העובדה שאיני נמצא מול קהל מעידה על כך. השילוב של מגיפה, אי-יציבות פוליטית ואיומים כלכליים משמעותיים מראה את המקרה החריג בו אנו מצויים",כך ציין בכנס "המעסיקים נלחמים באבטלה" של כלכליסט, דוקטור רון תומר, יו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל ונשיא התאחדות התעשיינים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי תומר, "בעידן כזה על כל אחד לקחת אחריות אישית והחובה על המעסיקים גדולה במיוחד. בימים רגילים מטרתנו העיקרית היא השאת רווח לפירמה אך בימים כאלה מוטלת עלינו אחריות כלכלית וחברתית למשק ולמדינה. זוהי אחריות לאזרחי המדינה ולעתידה, אחריות עלינו לעשות ככל שביכולתנו לסייע ליציבות הכלכלית ולחברה בישראל".

רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: יריב כץ רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: יריב כץ רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: יריב כץ

"אף אחד לא יכול להשיב את המשק לצמיחה מלבד המעסיקים", הוסיף תומר. "אני מבין את גודל האחריות שבידינו ואנו מבינים את גודל הפעולה המתואמת שעל המעסיקים לבצע לצורך הבראת המשק".

זאת ועוד, תומר אמר כי "עם פרוץ משבר הקורונה ביצענו מהלך של איחוד כוחות במהירות ובמקצועיות, נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל מייצגת כיום את רוב המעסיקים בתעשייה, הייטק, מסחר וחקלאות".

לדבריו, ועידה זו מטפלת בבעיה המרכזית של המשק: האבטלה. "רשת הביטחון שמדינת ישראל יצרה מייצרת כמובן שקט למובטלים, אך זהו שקט זמני. מעסיקים רבים מתקשים לקלוט עובדים אשר מתקשים להישאר בחופשה בתשלום. יש מועסקים שדורשים להפסיק לעבוד כדי שיוכלו לצאת לחופשה, חופשה אשר ממומנת על ידי כספי משלם המיסים.זהו נטל כבד על משלמי המיסים המממנים מאות אלפי משכורות לאנשים שאינם עובדים".

אך גרוע מכך, "הם לא מאפשרים למגזר העסקי להתאושש מן המשבר, כך שבסופו של יום רבים מאלה שכיום בחופשה ישארו ללא מקום עבודה שאליו יוכלו בבוא היום לשוב", מסביר תומר.

 "לתפיסתנו מודל זה חייב להשתנות. אנו פותחים גם יריד תעסוקה וירטואלי בו יוצגו מקורות תעסוקה. אני מודה לשותפי: אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר, אבשלום אבו וילן מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, ולרואת החשבון איריס שטרק, נשיאת איגוד רואי החשבון. אני מצפה שועידה זו תייצר סיעור מוחות פורה וגם תוציאנו לדרך חדשה שתסייע בפתרון בעיית האבטלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות