אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל משיבה מלחמה: דורשת פיצויים ממפתחת פורטנייט צילום: רויטרס

אפל משיבה מלחמה: דורשת פיצויים ממפתחת פורטנייט

ענקית הטכנולוגיה ממשיכה במאבק המשפטי שלה נגד אפיק גיימס, היוצרת של משחק הרשת הפופולארי, ומגישה עתירה בטענה שהחברה הפרה את החוזה מולה: "אפיק גיימס מציגה עצמה כרובין הוד המודרני כשבמציאות מדובר בחברה המגלגלת מיליארדי דולרים שפשוט רוצה לא לשלם את שהיא חייבת לאפל"

09.09.2020, 10:27 | שירות כלכליסט
אפל ממשיכה במאבק המשפטי שלה נגד אפיק גיימס, היוצרת של פורטנייט. ענקית הטכנולוגיה הגישה תגובה ולטענתה יצרנית המשחקים הפרה את החוזה ולפיכך היא דורשת ממנה פיצויים. "התביעה שהגישה אפיק היא לא יותר ממחלוקת בסיסית על כסף", נכתב בעתירה שהגישה אפל לבית המשפט המחוזי בקליפורניה. "אף שאפיק מציגה עצמה כרובין הוד המודרני של החברות, במציאות מדובר בחברה המגלגלת מיליארדי דולרים שפשוט רוצה לא לשלם עבור השווי הרב שהיא מקבלת מחנות האפליקציות של אפל". 

קראו עוד בכלכליסט

המחלוקת בין שתי החברות החלה ב-13 באוגוסט, אז אפיק גיימס העלתה לאפל סטור גרסאות של פורטנייט שכוללות שיטת תשלומים חיצונית למשתמשים שמאפשרת לה להימנע מתשלום עמלה של 30% לאפל. בתגובה אפל הסירה את המשחק מחנות האפליקציות. אפיק גיימס לא נשארו חייבים ועוד באותו היום תבעו את אפל.

אפיק גיימס יצרנית פורטנייט, צילום: Getty Images אפיק גיימס יצרנית פורטנייט | צילום: Getty Images אפיק גיימס יצרנית פורטנייט, צילום: Getty Images

המחלוקת לא הסתיימה כאן ואפל המשיכו וב-28 באוגוסט הקפיאו את חשבון המפתחים של החברה, כך שהיא אינה יכולה ליצור אפליקציות חדשות או לעדכן את המשחק בפלטפורמה של אפל. כעת חלה הסלמה נוספת שכן אפל כאמור ביקשה מבית המשפט לפסוק כי אפיק גיימס הפרה חוזה וצריכה לשלם לה פיצויים על הכסף שפורטנייט הרוויחה דרך מערכת התשלומים. כמו כן, באפל דורשים לקבל צו מניעה קבוע נגד הפעלת מערכות תשלום חיצוניות בכל האפליקציות, כולל בפורטנייט.

המחאה של אפיק גיימס באפל, צילום מסך: .Youtube המחאה של אפיק גיימס באפל | צילום מסך: .Youtube המחאה של אפיק גיימס באפל, צילום מסך: .Youtube

התגובה של אפל מצביעה על כך שהופתעה מהמהלך של אפיק גיימס, ואף מצויין בעתירה כי מנהלי החברה "הכירו והודו לאפל על התמיכה שלה וקידום אירועים של פורטנייט" באפריל האחרון. "ללא ידיעתה של אפל, אפיק הייתה עסוקה בגיוס צי של עורכי דין, יחצ"נים וטכנאים שהנדסו התקפת פתע על האפסטור", עוד נכתב . לפי העתירה, אפיק גיימס הרוויחה מעל 600 מיליו דולר מהאפסטור. מנגד, באפיק טוענים כי אפל מונעת תחרות של שוק חופשי ולכן הם מבקשים צו זמני שישיב את האפליקציה לחנות ויפעיל מחדש את חשבון המפתחים. שימוע בנושא נקבע לסוף החודש, אך התאריך עוד עלול להשתנות.

באפיק טרם הגיבו למהלך החדש של אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות