אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי צ'קים: תשלום פיצויי ביטוח רק בהעברה בנקאית צילום: עמית מגל

בלי צ'קים: תשלום פיצויי ביטוח רק בהעברה בנקאית

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה השבוע לקריאה שניה ושלישית חוק שיחייב את חברות הביטוח לשלם למבוטחים רק בהעברה בנקאית ולא בדואר. אם יעבור, החוק צפוי להיכנס לתוקף ב־1 בדצמבר 2020

10.09.2020, 08:36 | נעמי צורף

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה השבוע לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק שתחייב את חברות הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח בהעברה בנקאית. את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי ומשה אבוטבול (ש"ס). אם יעבור, החוק צפוי להיכנס לתוקף ב־1 בדצמבר 2020.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: עמית מגל צילום: עמית מגל  , צילום: עמית מגל

עד לפני כשנה הועברו תגמולי הביטוח באמצעות צ'קים שמגיעים דרך הדואר ומוגבלים להפקדה של בין חודשיים לשלושה חודשים בלבד. עם זאת, בשנה האחרונה החלו כמה שיתופי פעולה בין חברות הביטוח לאפליקציות התשלומים כמו ביט של בנק הפועלים ופיי של בנק לאומי במטרה להקל על הליך העברת הכספים למבוטחים. מאז, למעלה ממחצית מהתשלומים מועברים באמצעות האפליקציות ולא בצ'קים.

על פי הצעת החוק, בכל שנה מאבדים מבוטחים כ־100 מיליון שקל בשל הסרבול של שיטת העברת הכספים בדואר, שמביאה לכך שהרבה מהם פשוט לא מגיעים ליעדם או לא נפדים בזמן. מציעי החוק הדגישו כי דווקא גביית תשלומי המבוטחים על פרמיות נעשית על ידי כרטיס אשראי או בהוראת קבע – דרכים פשוטות ובטוחות הרבה יותר להעברת כספים. "מכיוון שבידי החברות נמצאים פרטי כרטיסי האשראי או הוראות הקבע של לקוחותיהן יש בפניהן דרכים פשוטות לשלם למבוטחיהן אשר יבטיחו את הגעת הכסף למבוטחים".

לפיכך, קובעת הצעת החוק כי חברות הביטוח ישלמו את תגמולי הביטוח באותו אמצעי תשלום בו שולמו דמי הביטוח, אלא אם יבחר המבוטח בדרך העברת תשלום אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות