אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוקר: עובדי דלק ישראל משביתים את התחנות ואת חנויות הנוחות צילום: ועד עובדי דלק

הבוקר: עובדי דלק ישראל משביתים את התחנות ואת חנויות הנוחות

העובדים פתחו ב"שביתת אזהרה ראשונית", שמתוכננת בין השעות 8:00 ל-10 בבוקר, על רקע חוסר שביעות הרצון שלהם מניסיונות מכירת החברה על ידי יצחק תשובה. העובדים:"מרגישים שהוא יעשה כל שביכולתו כדי לקבל תמורה מקסימלית על חשבוננו"

10.09.2020, 09:00 | ליאור גוטמן

עובדי דלק ישראל השביתו הבוקר (ה') את 240 תחנות התדלוק ומתחמי הנוחות של דלק ישראל. השביתה מתוכננת בשלב זה לשעתיים ובין השעות 8 ל-10 בבוקר. העובדים מכנים זאת כ"שביתת אזהרה ראשונית" לנוכח חוסר שביעות הרצון שלהם מניסיונות מכירת החברה של יצחק תשובה לידי גורם חדש.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך השבועות האחרונים העובדים ניסו להגיע להסכמות לגבי תנאי העבודה שלהם ומשטר ההפעלה של החברה אחרי המכירה, אולם לתפיסתם הם נתקלים ב"חוסר שקיפות, גרירת הרגליים ודחיית הפגישות מצד הנהלת החברה. מבחינת העובדים מדובר בצעד ראשון ומקדמי במאבק העובדים למניעת מכירת החברה בחלקים ופגיעה בבטחונם התעסוקתי של 2,000 עובדי החברה.

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק. העובדים חוששים, צילום: אייל טואג יצחק תשובה בעל השליטה בדלק. העובדים חוששים | צילום: אייל טואג יצחק תשובה בעל השליטה בדלק. העובדים חוששים, צילום: אייל טואג
"אלפי העובדים בחברה חשים כי בעל השליטה יצחק תשובה יעשה כל שביכולתו לקבל תמורה מקסימלית בעבור החברה, הגם שהדבר בא על חשבונם ופוגע קשות בביטחונם התעסוקתי של מי שנתנו את מרצם וכוחם לחברה שבבעלותו", אומרים שם. עוד טוענים העובדים גם באמצעות ההסתדרות הלאומית שצעדי המאבק יוחרפו ככל שיידרש.

במו"מ שהתקיים בשבוע האחרון מול הנהלת החברה, העובדים העמידו מספר דרישות להנהלה: הראשון הוא התחייבות להימנעות מפיצול החברה או מכירת החברה בחלקים שונים, כלומר את חנויות הנוחות בנפרד ואת מתחמי הדלק בנפרד.

בנוסף דרשו העובדים התחייבות של החברה לשמירה על כל תנאי ההסכמים הקיבוציים הקיימים; התחייבות לביטחון תעסוקתי לעובדי החברה והימנעות מפיטורי התייעלות; התחייבות לעדכון בכל התפתחות והתקדמות של עסקה ועדכון על מבנה הרכישה באופן מפורט כמו גם התחייבות למפגש בהקדם האפשרי עם רוכש או שותף פוטנציאלי.

איהאב אלעסיבי, שמכהן כיו"ר ועד עובדי דלק מנטה, טוען שלאחר אין ספור פגישות עם הנהלת דלק והנהלת הקבוצה "נראה שבוחרים להוליך אותנו שולל, ולכן מבחינתנו העובדים ילחמו כדי להבטיח את עתיד העובדים והחברה".

עוד נודע שהדיונים שהתקיימו בשבוע האחרון עם נציגי הוועדים וההסתדרות הלאומית לא הובילו לפריצת דרך, מה שגרר את העובדים לנקוט כאמור בצעדים ארגוניים.

כך או כך המרמור בקרב העובדים עלול לעכב מכירה של החברה לגורם חדש, כאשר המועמד האחרון הוא רמי לוי, בעל רשת הקמעונאות שיווק השקמה.

כזכור בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה הכריז שעוד החודש הוא ישלים את מכירת דלק, מהלך שאמור להזרים לו כסף לקופה ולשפר את מצבה הפיננסי של קבוצת דלק שבשליטתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות