אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשבת מסלול מחדש: ווייז מפטרת 5% מכוח האדם העולמי שלה צילום: בלומברג

מחשבת מסלול מחדש: ווייז מפטרת 5% מכוח האדם העולמי שלה

בווייז קושרים בין הפיטורים למגפת הקורונה שהעבירה רבים ברחבי העולם לסגר בשלב ראשון ולעבודה מהבית ללא מגבלת זמן בשלב הנוכחי. התוצאה היא פחות משתמשים באפליקציית הניווט ולכן פחות חשיפה לפרסומות והכנסה עבור החברה. מרבית המפטורים ישתייכו למחלקת המכירות של החברה

10.09.2020, 10:10 | הגר רבט

ווייז מפטרת 5% מכוח האדם העולמי שלה, כך לפי דיווח באתר The Verge. לחברה כ-550 עובדים בעולם וכ-30 מהם יפוטרו, ומשרדים במספר מדינות בעולם יסגרו. כך במייל ששלח המנכ״ל נעם ברדין לעובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בווייז קושרים בין הפיטורים למגפת הקורונה שהעבירה רבים ברחבי העולם לסגר בשלב ראשון ולעבודה מהבית ללא מגבלת זמן בשלב הנוכחי. התוצאה היא פחות משתמשים באפליקציית הניווט ולכן פחות חשיפה לפרסומות והכנסה עבור החברה. מרבית המפוטרים ישתייכו למחלקת המכירות של החברה.

ברדין כתב במייל שהחברה שוקלת מחדש את סדרי העדיפויות שלה והחליטה להתמקד בשיפור המוצר עבור המשתמשים ולהאיץ את ההשקעה בתשתית הטכנולוגית. "מאמצי המכירות", ציין, "ימוקדו בכמה מדינות בעלות ערך גבוה לחברה. בהתאם יסגרו משרדים בסינגפור, אינדונזיה הפיליפינים ומלזיה תצומצם פעילות באמריקה הלטינית".

נעם ברדין מנכ"ל waze, צילום: עמית שעל נעם ברדין מנכ"ל waze | צילום: עמית שעל נעם ברדין מנכ"ל waze, צילום: עמית שעל

בפוסט שפרסם בבלוג החברה באפריל היא חשפה את הצניחה במספר המשתמשים בחודשי הסגר: ירידה של 60% במספר הקילומטרים שנסעו המשתמשים ובמדינות שחוו סגר קיצוני כמו איטליה נרשמה אפילו ירידה של 90%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הצעד הראשון למחיקת וויז על ידי גוגל
הכל בלוף החברה לא נקלטה בדי אי די של גוגל מעין אחות חורגת בכל המובנים ובעיקר בתרבות הארגונית ככל הנראה גוגל רוצה להסיר כת הפלולה הזו מעליה ומתחילה בשלבים ראשונים מאמין שעוד שנתיים כבר לא תהיה וויז וטוב שכך נעבוד דרך גוגל מפות.
מיכל  |  10.09.20
3.
הידרדרות קשה באיכות המוצר לאחרונה
שיבושי קליטה ומיקום, דיווחים בלתי פוסקים על עומסים בכבישים אחרים שבכלל לא בנתיב הנסיעה. גרפיקה מיושנת. לא מתקדמת עם הזמן והשינויים. מתי למשל יתעוררו שם לדווח היכן יש עמדות טעינה לחשמל? או יתנו התרעה קולית כשעוברים על המהירות המותרת?
רוני  |  10.09.20
לכל התגובות