אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת נמרודי פועלת למחוק את הכשרה התחדשות מהבורסה צילום: ורדי כהנא

משפחת נמרודי פועלת למחוק את הכשרה התחדשות מהבורסה

הכשרת הישוב הגישה הצעה לרכוש את נתח הציבור במניות החברה הבת לפי שווי של 46 מיליון שקל, במחיר של 1.8 שקלים למניה - גבוה ב-19% מהמחיר שבו פתחה את המסחר הבוקר; או במילים אחרות, מציעה לקנות 23.35% מהון המניות של הכשרה התחדשות שבידי הציבור תמורת כ-10.92 מיליון שקלים; התחדשות מזנקת בבורסה ב-26% במחזור של פי 90 מהממוצע

10.09.2020, 15:20 | חזי שטרנליכט
עשור לאחר שהונפקה, הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, החליטה לסיים את הפרק הציבורי של החברה הבת שלה שעוסקת בהתחדשות עירונית. הכשרת הישוב הגישה הצעה לרכוש את נתח הציבור בחברת הכשרה התחדשות עירונית.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהצעה לרכש מניות הכשרה התחדשות במחיר של 1.8 שקלים למניה, גבוה ב-19% מהמחיר שבו פתחה את המסחר הבוקר. מניית הכשרה התחדשות מזנקת בבורסה ב-26% במחזור של 570 אלף שקל. מדובר במחזור "ער" יחסית למניה שכן בשלושה החודשים האחרונים עמד המחזור היומי הממוצע במניה על 6,351 שקלים בלבד.

עופר נמרודי, בעל השליטה העיקרי בהכשרת היישוב, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, בעל השליטה העיקרי בהכשרת היישוב | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, בעל השליטה העיקרי בהכשרת היישוב, צילום: ורדי כהנא

לחברת הכשרה התחדשות אין פעילות משמעותית מזה שנים. נראה שבהכשרת הישוב החליטו לעשות "סדר" ולמחוק את החברה מהבורסה. מדובר בצעד קטן הפעם, בוודאי ביחס לתוכנית משמעותית הרבה יותר של איחוד מבנה ההון לסוג מניות בודד, שביצעה הכשרת הישוב ב-2019.

במקרה של הכשרה התחדשות, כמעט ואין שינוי במחיר המניה של החברה מזה כ-7 שנים. המניות איבדו את מרבית ערכן (98%) ביחס למחירן כבר בתום יום הראשון הראשון שלהן.

הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי ובשליטתו יחד עם בני משפחתו (55%), מציעה לקנות 23.35% מהון המניות של הכשרה התחדשות שבידי הציבור תמורת כ-10.92 מיליון שקלים. יתרת המניות מוחזקות בידי הכשרת הישוב בעיקר (76.65%). יצויין כי חלק מהון המניות הציבורי כולל נתח של עופר נמרודי עצמו שמחזיק ב-3.88% באופן ישיר ממניות הכשרה התחדשות.

חברת הכשרת הישוב התחדשות עירונית סיימה את המחצית הראשונה של השנה בהפסד של 6 מיליון שקלים. כמו שהשם שלה מרמז - החברה עוסקת בפרוייקטים של התחדשות עירונית. נכון לתום המחצית הראשונה של השנה היו לה שלושה פרוייקטים עיקריים, שניים בתל אביב ואחד בחולון. בשלושתם צפויות להיבנות 243 דירות. בנוסף היא מקדמת עוד שבעה פרויקטים עם פוטנציאל לאלפי יחידות דיור שנמצאים בהליכי תכנון שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות