אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על כיסא בדירקטוריון לאומי: שטרן ניצח את סלינגר צילום: אלכס קולומויסקי

הקרב על כיסא בדירקטוריון לאומי: שטרן ניצח את סלינגר

יו"ר רשות שוק ההון לשעבר לא נבחרה כדירקטורית חיצונית בבנק, והפסידה בהתמודדות לפרופ' ידידיה שטרן; היו"ר סאמר חאג' יחיא נבחר לקדנציה נוספת בדירקטוריון, וגם אבי בזורה יצטרף

10.09.2020, 19:11 | נעמי צורף

אסיפת בעלי המניות של בנק לאומי בחרה הערב (ה') בפרופ' ידידיה שטרן כדירקטור חיצוני בבנק, כך עולה מתוצאות האסיפה שנערכה מוקדם יותר. זו תהיה הקדנציה השניה של שטרן בדירקטוריון בנק לאומי, לאחר שכיהן כדירקטור חיצוני בלאומי במשך 6 שנים עד 2018.

קראו עוד בכלכליסט

שטרן התחרה על התפקיד מול דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח לשעבר, שנחשבה למפקחת דומיננטית ואקטיבית והייתה צריכה למעשה את תמיכת הגופים המוסדיים עליהם פיקחה.

לפני כשבועיים פורסם ב"כלכליסט" כי חברת הייעוץ האמריקאית ISS, שיש לה השפעה על לא מעט מהמשקיעים הזרים בלאומי ממליצה לבחור בשטרן על פני סלינגר, וזאת מכיוון שהוותק הממוצע של חברי דירקטוריון לאומי כיום נמוך ועומד על 4 שנים בלבד, ולכן יש עדיפות לשטרן שהוא כבר בעל ניסיון בדירקטוריון זה.

מימין: פרופ מימין: פרופ' ידידיה שטרן ודורית סלינגר | צילום: אלכס קולומויסקי, אביגיל עוזי מימין: פרופ

כמו במקרי העבר, גם הפעם ההמלצה של ISS שיקפה את תוצאות הבחירות, וזאת היות ובבנק לאומי לפי הערכות 20% מבעלי המניות הם משקיעים זרים, שחלק משמעותי מהם נוהג לפי המלצת ISS.

האסיפה בחרה ביו"ר בנק לאומי סאמר חאג' יחיא לכהונה נוספת כדירקטור בבנק וכן באבי בזורה, לשעבר מנכ"ל בנק ירושלים, שיצטרף לדירקטוריון. השניים גברו על פרופ' יפעת ביטון שהתמודדה גם כן.

הליך בחירת הדירקטורים הוביל חלק מהמתמודדים בהם שטרן ולאחריו גם את סלינגר לפנות בצעד חריג לבעלי המניות במכתבים שקוראים לבחור בהם בנימוקים שונים. בנק לאומי הוא בנק ללא גרעין שליטה, והמועמדים לתפקיד דירקטורים נבחרים ע"י הוועדה למינוי דירקטורים של בנק ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות