אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכת השווי שמאותתת למחזיקים: עדיף ללכת לפירוק של אי.די.בי צילום: כפיר סיון

הערכת השווי שמאותתת למחזיקים: עדיף ללכת לפירוק של אי.די.בי

חברת הייעוץ פרומתיאוס העבירה לוועדת הביקורת של אי.די.בי הערכה למחיר של 55 אג' לערך נקוב של אג"ח מסדרה ט' של אי.די.פתוח - גדולה לפחות ב-50% מהצעת אלשטיין למחזיקים; העבודה הוזמנה ע"י הדירקטורים העצמאיים, והיא בבחינת צעד חריג של הפגנת עצמאות מול בעל השליטה

10.09.2020, 22:33 | גולן חזני
הערכת שווי שהכינה חברת היעוץ פרומתיאוס לוועדת הביקורת של אי.די.בי נוקבת במחיר של 55 אגורות לכל ערך נקוב של איגרת חוב מסדרה ט' של אי.די.בי פתוח. ועדת הביקורת מורכבת מהדח"צים בחברה בראשות גיורא ענבר, ללא נציגיו של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

הערכת השווי פורסמה לפני מספר דקות באתר הבורסה, בידי אי.די.בי, ומשמעותה היא שהמחזיקים יקבלו בפירוק ומכירת החברה סכום הגבוה בלפחות 50% עפ"י הערכת פרומתיאוס, מהפיצוי שמציע אלשטיין למחזיקי האג"ח בסדרה. מדובר בסדרה הלא מובטחת שלה הציע אלשטיין היום (ה') 214 מיליון שקל ועוד 6% ממניות דסק"ש בשווי של 41 מיליון שקל, בהצעה משופרת שהגיש.

אלשטיין, צילום: כפיר סיון אלשטיין | צילום: כפיר סיון אלשטיין, צילום: כפיר סיון

ההצעה המעודכנת של אלשטיין משקפת החזר של 37 אג' לכל 1 ע.נ. של אג"ח. לפי ההערכה של פרומתיאוס, השווי של דסק"ש, שהיא חברה אחות של אי.די.בי פתוח ותימכר במקרה של פירוק אי.די.בי, הוא 1.2-1.5 מיליארד שקל, לעומת שווי שוק של 681 מיליון שקל, כך שמחזיקי סדרה ט' יוכלו לקבל החזר נוסף ממכירת המניות של דסק"ש. המשמעות היא שמחזיקי סדרה ט' צפויים להכריע לפי המלצת הנציגות לפנות להליכים משפטיים נגד אי.די.בי ולבקש את פירוקה. הפעם הם נתמכים גם בהערכת השווי שהזמינה החברה עצמה.

החישוב של החזר של 55 אגורות לכל שקל חוב נעשה ע"י המחזיקים הגדולים. עצם הזמנת העבודה ע"י הדירקטורים העצמאיים של אי.די.בי היא צעד חריג של הפגנת עצמאות מול אלשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות