אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי בדרך למחוק את אלטיס מהמסחר: הגיש הצעת רכש ליתר בעלי המניות צילום: רמי זרנגר

פטריק דרהי בדרך למחוק את אלטיס מהמסחר: הגיש הצעת רכש ליתר בעלי המניות

המיליארד הישראלי-צרפתי, המחזיק בשליטה בקבוצת הטלקום אלטיס, הגיש הצעת רכש לבעלי המניות בפרמיה של 24% על מחיר הסגירה אתמול. אלטיס: "אם נעבור לבעלות פרטית נוכל להתמקד טוב יותר בטווח הארוך"

11.09.2020, 18:56 | שירות כלכליסט

מייסד אלטיס פטריק דרהי מציע לרכוש את כל מניות הקבוצה שאינן בידיו. הצעת הרכש של דרהי מקנות לאלטיס שווי של 4.9 מיליארד יורו (5.8 מיליארד יורו).  

קראו עוד בכלכליסט

דרהי, שהינו בעל המניות הגדול ביותר באלטיס, העומדת בין היתר מאחורי מפעילת הטלפונים הניידים הצרפתית SFR והינו בעל השליטה ב-HOT, מציע במסגרת עסקת הרכש 4.11 יורו למניה במזומן, פרמיה של 23.8% על מחיר הסגירה של מניות אלטיס אתמול - כך הודיעה החברה היום. בעקבות ההצעה, מזנקת מניית אלטיס באמסטרדם בכמעט 25% ל-4.14 יורו.

בעל השליטה באלטיס פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר בעל השליטה באלטיס פטריק דרהי | צילום: רמי זרנגר בעל השליטה באלטיס פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר

יש לציין כי מתחילת צנחה מניית אלטיס ב-28% ונסחרה מעל הפרמיה שהוצעה.

המהלך מגיע לאחר שנים ארוכות שבהן הביעו המשקיעים דאגה מרמות החוב הגבוהות של אלטיס באירופה, שהכבידו על מחיר המניה שלה. בהודעה ששיגרה אלטיס היא מסרה כי ההצעה נועדה להפחית את התנודתיות במחיר המניה. "נוכל להתמקד בטווח הארוך אם נהפוך לעסק בבעלות פרטית לחלוטין", מסרה. 

 איש העסקים הצרפתי-ישראלי דרהי מחזיק ב-39.85% מחברת אלטיס אירופה. הוא בנה את הקבוצה באמצעות רכישות בצרפת, ועבר להתמקד גם בארה"ב, כאשר רכש את כייבלוויז'ן ואת Suddenlink.

 

חברות טלקום מתמודדות כעת עם השקעות ענק בשל הצורך לפתח את הדור הבא של הרשתות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות