אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה בדרך לסגר, שירותי התחבורה הציבורית שוב יצומצמו צילום: דוברות רכבת ישראל

המדינה בדרך לסגר, שירותי התחבורה הציבורית שוב יצומצמו

לפי הצעת המחליטים שתובא מחר לאישור הממשלה, "פעילות התחבורה הציבורית בכל אחד משלבי הסגר תצומצם ותותאם להיקף הפעילות במשק, כך שימנע מעבר אנשים ממקום למקום, למעט הגעה וחזרה של עובדים למקומות עבודה חיוניים ומקומות עבודה שפעולתם מותרת"

12.09.2020, 19:05 | ליאור גוטמן
"פעילות התחבורה הציבורית בכל אחד משלבי הסגר תצומצם ותותאם להיקף הפעילות במשק, כך שימנע מעבר אנשים ממקום למקום, למעט הגעה וחזרה של עובדים למקומות עבודה חיוניים ומקומות עבודה שפעולתם מותרת" - כך מגדירה הממשלה את הצמצום הצפוי בשירותי התחבורה הציבורית שיענס לתוקפו כבר בשישי הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בדברי ההסבר של הצעת המחליטים לגבי הסגר, שתובא לאישור מחר בבוקר (א'), הממשלה לא מגדירה עד כמה יצומצמו שירותי האוטובוסים או רכבת ישראל, אולם בקרב חלק מהחברות ההרכה היא שהמשק יחזור למודל שהיה במרץ ואפריל.

הצעת המחליטים מגלגלת את האחריות על המפקח על התעבורה, שיתן "הוראות לעניין מהלך קווי שירות תחנותיהם וסוגיהן, לוחות הזמנים להפעלת קווי שירות ומועדי תחילת הנסיעות וסיומן".

נכון להיום רכבת ישראל כבר פועלת בתפוקה של עד 50%, עם ביקוש בפועל של כ-30% מהיכולת המקסימלית של החברה, אולת תחת סגר מלא עכשיו וחלקי באוקטובר לא בטוח עד כמה החברה תעבוד, אם בכלל. לגבי שירותי האוטובוסים, הכוונה היא לצמצם פעילות גם בשל השבתת הלימודים לחודש הקרוב וגם בשל הסגר שיחייב הסעות רק למקומות עבודה חיוניים.

רכבת ישראל רכבת ישראל רכבת ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות