אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנות בירושלים ובקיסריה: "הסגר מרסק אותנו, זה גזר דין מוות" צילום: הדגלים השחורים

שידור חי

הפגנות בירושלים ובקיסריה: "הסגר מרסק אותנו, זה גזר דין מוות"

הממשלה צפויה לאשר מחר הטלת סגר כללי לשבועיים, למפגינים נגד נתניהו הצטרפו גם עצמאים ובעלי עסקים רבים. השחקנית אסתי זקהיים: "אל תתנו לנו למות עם הסגר". בעל אולם אירועים: "חייבים פיצוי אמיתי"

12.09.2020, 22:34 | ynet
בפעם ה-12 ברציפות, מתקיימת הערב (שבת) מחאת "הדגלים השחורים" ברחבי הארץ, ורבים יצאו להפגין נגד התנהלות הממשלה. כמדי שבוע, מפגינים אלפים עם דגלים ושלטים ביותר מ-300 גשרים וצמתים ברחבי הארץ. כעשרת אלפים מוחים מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. סמוך לבית נתניהו בקיסריה מחו כ-500 מפגינים. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד), הגיע למחות עם מפגינים בתל אביב. המאייר זאב אנגלמאיר, שנעצר בשבוע שעבר בהפגנה בבלפור, הופיע גם הערב במקום כשהוא מחופש ל"שושקה". מפגין אחד נעצר והמשטרה החרימה אמצעי כריזה כגון מגפונים.

 

 

 

השחקנית אסתי זקהיים, יו"ר ארגון השחקנים בישראל (שח"ם), אמרה בהפגנה בירושלים: "זה גזר דין מוות. עד שיש לנו עבודה - עוד סגר. המאבק יהיה על הפיצוי. אל תתנו לנו למות ביחד עם הסגר. לא נתאושש ממנו".

 

ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תלם) השתתף בצעדת המחאה לבלפור. הוא אמר: "אלפי הצועדים בדרך לבלפור באו לכאן כדי לשאת את האלונקה של הדרישה לצדק, לשלטון שאכפת לו, לערכים הכי פשוטים וברורים. את זה תמיד יהיה לנו כוח לסחוב".

כמו כן, השחקנית אורנה בנאי, שנשאה דברים בקיסריה, כינתה את נתניהו "דיקטטור בהתהוות" ואת אזרחי ישראל "בני ערובה של השלטון המופקר שלו". היא הוסיפה: "תרופה לקורונה עוד תימצא, אבל זה לא יעזור לנו אם בינתיים תתפשט בגופנו מחלה קשה יותר - השחיתות והדיקטטורה".

 

"הנגיף מסוכן - אך הסכנה הכלכלית לא פחותה ממנו"

 

עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב (לשכת ארגוני העצמאים בישראל), אמר: "ממשלת ישראל מחליטה על סגר ולא אמרה מילה על פיצוי לעצמאים ולעסקים הקטנים. בפעם הקודמת הפגנו במשך חודשיים עד שהתייחסו אלינו. למה לא להפיק לקחים ולהכריז על מתווה פיצוי לפי 'צוק איתן'? הרי הקורונה היא מלחמה לכל דבר שפוגעת בכולנו. איננו מפרי חוק, אך כשבעלי עסקים יצטרכו להחליט אם לסגור את העסק או לפתוח על מנת להתפרנס ולהביא אוכל לילדים - אין שאלה מה תהיה בחירתם. אני קורא לראש הממשלה ושר האוצר להכריז על פיצוי כבר עכשיו. נגיף הקורונה מסוכן, אך הסכנה הכלכלית לא פחותה ממנו".

 

 

המחאה מול מעון רה"מ בירושלים, צילום: Satview המחאה מול מעון רה"מ בירושלים | צילום: Satview המחאה מול מעון רה"מ בירושלים, צילום: Satview

 

המאייר זאב אנגלמאייר מחופש לשושקה, צילום: הדגלים השחורים המאייר זאב אנגלמאייר מחופש לשושקה | צילום: הדגלים השחורים המאייר זאב אנגלמאייר מחופש לשושקה, צילום: הדגלים השחורים

 

מוחים בירושלים, צילום: עמית שאבי מוחים בירושלים | צילום: עמית שאבי מוחים בירושלים, צילום: עמית שאבי

 

 

חלק מהמוחים מתחו ביקורת על תזמון יציאתו לחו"ל של נתניהו ערב הסגר הצפוי כדי לחתום על הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין. כמו כן, מסרו מארגני המחאה, כי כלל הארגונים - בהם "הדגלים השחורים" - יקיימו מחר הפגנה לקראת המראת נתניהו מחוץ לנתב"ג החל מ-14:00.

 

אלוף (מיל') אייל בן ראובן, נשא דברים בהפגנה בקיסריה, והתייחס לטיסתו המתוכננת של נתניהו לארה"ב במטוס פרטי - שהוחלפה בטיסת אל על: "במקום לתת דוגמה אישית, התכוונת לבזבז מאות אלפי דולרים שיכולים להזין עשרות אלפי משפחות שאין להם אוכל לתת לילדים בגלל המדיניות הכושלת שלך בתקופת הקורונה".

 

מ"הדגלים השחורים" נמסר מוקדם יותר, כי "רגע לפני כניסה לסגר, במקום להתמודד עם האסון שהמיט - נתניהו בורח לארבעה ימים של קמפיין בארצות הברית. בזמן שאנחנו לא מבינים את ההנחיות ונאנקים תחת המשבר המחריף – הוא יהיה בקוקטיילים הזויים. מנהיג אמיתי היה נשאר לשמור ולחזק את עמו, אבל נתניהו עסק בחיפוש אחר מטוס פרטי עבורו, אשתו והבן המסית. הניתוק וההתנהלות הכושלת שלו בלתי נסבלים. יש בישראל אזרחים ואזרחיות מדהימים שמגיעה להם הנהגה שדואגת להם ולא לטיסות פאר והטבות מס".

 

ירושלים, צילום: עמית שאבי ירושלים | צילום: עמית שאבי ירושלים, צילום: עמית שאבי

 

המחאה הערב, צילום: הדגלים השחורים המחאה הערב | צילום: הדגלים השחורים המחאה הערב, צילום: הדגלים השחורים

 

 

בינתיים, במשטרה נערכו להפגנות הערב - ואמרו: "המשטרה שבה ומדגישה כי היא פועלת לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים. עם זאת, לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי או לפגוע בקיומו התקין. משטרת ישראל קוראת לכלל המשתתפים במחאות להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, לעטות מסכות כנדרש ולשמור על ריחוק חברתי, למען שמירה על בריאות כלל הציבור וכוחות המשטרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות