אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייזר מציעה להרחיב  ל-44 אלף את מספר המשתתפים בניסוי בחיסון לקורונה צילום: AP

פייזר מציעה להרחיב ל-44 אלף את מספר המשתתפים בניסוי בחיסון לקורונה

ענקית הפארמה המפתחת את החיסון בשיתוף עם ביונטק הגרמנית צפויה להגיע בשבוע הבא ל-30 אלף משתתפים, היעד הראשוני שהציבה לשלב המתקדם והאחרון בניסוי: "העלאת היעד תאפשר להרחיב את הגיוון של המשתתפים ולכלול גם מתבגרים מגיל 16, נשאי HIV, הפטיטיס C והפטיטיס B"; ה-FDA עדיין לא הגיב להצעה

13.09.2020, 07:44 | שירות כלכליסט
פייזרמציעה להרחיב את הניסוי הקליני שלה בחיסון לקורונה: החברה הודיעה אתמול כי היא מצפה להגיע בשבוע הבא ליעד שהציבה מראש, של 30 אלף משתתפים,  אך הגישה במקביל הצעה להרחיבו ל-44 אלף משתתפים.   

קראו עוד בכלכליסט

"ההצעה תאפשר להרחיב את הגיוון של המשתתפים ולכלול גם מתבגרים מגיל 16, נשאי HIV, הפטיטיס C והפטיטיס B. היא גם תספק מידע נוסף בענייני בטיחות ויעילות", מסרה פייזר. עד כה לא נמסרה תגובה שלה ה-FDA להצעה.

 , צילום: AP צילום: AP  , צילום: AP

ענקית הפארמה האמריקאית, המפתחת את הניסוי בשיתוף ביונטק הגרמנית (BioNTech), נמצאת כיום בשלב 3 הנרחב של הניסוי – האחרון לפני הבאתו לאישור ה-FDA. בשלב זה נמצאות גם מודרנה האמריקאית, סינווק הסינית ואסטרזנקה הבריטית (שהודיעה אתמול על חזרה לניסוי לאחר ההקפאה בשבוע שעבר בשל תסמינים שפיתח אחד המשתתפים). ג'ונסון אנד ג'ונסון צפויה להיכנס לשלב 3 בימים הקרובים.

מומחים בעולם בתחום בריאות הציבור הדגישו את החיוניות של גיוון המשתתפים בניסויים לחיסון, על מנת לשקף היטב את האוכלוסייה העולמית – ובכלל זה גיוון גילאי, מוצא, ומצב בריאותי.

מודרנה אכן אישרה בתחילת החודש בראיון ל-CNBC היא היא  היא מאטה מעט את קצב הניסוי שלה במטרה להגיע לייצוג מספק של מיעוטים ושל אוכלוסיות בעלות סיכון גבוה מאד לפתח מחלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות