אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכתב ליועמ"ש בדרך לבג"ץ: "נתניהו מנצל במות תקשורתיות לשם העצמת מסרים נפיצים"

מכתב ליועמ"ש בדרך לבג"ץ: "נתניהו מנצל במות תקשורתיות לשם העצמת מסרים נפיצים"

עו"ד דפנה הולץ-לכנר דורשת להכריז על הוצאתו של ראש הממשלה לנבצרות: "בנסיבות המתאימות מוסמך היועץ המשפטי לממשלה להכריז על נבצרות זמנית של ראש הממשלה"

13.09.2020, 11:19 | משה גורלי

"התנהלותו של נתניהו מעידה על אדם האוחז בקרנות המזבח של ראשות הממשלה בכדי לנצל במות תקשורתיות וציבוריות בעלות תפוצה רחבה מאין כמותן, לשם העצמת מסרים נפיצים ומסוכנים למערכת אכיפת החוק ולשלטון החוק בישראל", כך כותבת עו"ד דפנה הולץ-לכנר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישתה בשם "מבצר הדמוקרטיה" להכריז על הוצאתו של ראש הממשלה לנבצרות. "העובדה שדברי בלע והסתה קשים נגד פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל נאמרים מפיו של מי שמשמש בתפקיד ראש ממשלת ישראל, מעניקה לדברים תוקף וחוזקה בעיני ובאוזני ציבור המאזינים והמאזינות, למרות היותם דברי הכפשה חסרי כל שחר".

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד דפנה הולץ-לכנר, צילום: אוראל כהן עו"ד דפנה הולץ-לכנר | צילום: אוראל כהן עו"ד דפנה הולץ-לכנר, צילום: אוראל כהן

במכתבה זה, המהווה סוג של מבוא והקדמה לבג"ץ שצפוי להיות מוגש, מוזכרות שתי הדוגמאות האחרונות: ביקורו של נתניהו בבית שמש והשתלחותו בבכירי המשטרה והפרקליטות על רקע פרשת אל-קיעאן וישיבת סיעת הליכוד שבה שוחזר המסר שרשויות האכיפה "לקחו החלטות פוליטיות כדי להפיל אותי" וגם הקריאה להקמת ועדת חקירה לבחינת תפקוד הפרקליטות.

 

במכתב מציינת הולץ-לכנר את שני המקורות המשפטיים שמבססים את ההוצאה לנבצרות של ראש ממשלה שלא בנסיבות של מחלה ומגבלה פיזית. הערת בג"ץ בעתירה שהגיש יואב יצחק נגד אהוד אולמרט, שהדגישה כי "בנסיבות המתאימות מוסמך היועץ המשפטי לממשלה להכריז על נבצרות זמנית של ראש הממשלה". ולאחרונה, תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג"ץ בעתירה שהכשירה את כהונת נתניהו כנאשם וראש ממשלה, עתירה שיזמה הולץ-לכנר בשם בכירי המשק הביטחון והאקדמיה ונדחתה ברוב של 11 שופטים, אך התנתה את הכפל הזה בהסדר ניגוד עניינים שגם עליו נתניהו מסרב בינתיים לחתום. מנדלבליט הבהיר שם כי לא ניתן לשלול באופן קטגורי את האפשרות כי בנסיבות קונקרטיות חריגות תקום עילת הנבצרות הנובעת מכך שנתניהו הינו נאשם בפלילים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות