אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דור אלון ניסתה למנוע התאגדות עובדים והפסידה בביה"ד לעבודה צילום: אלעד גרשגורן

דור אלון ניסתה למנוע התאגדות עובדים והפסידה בביה"ד לעבודה

הטענה העיקרית של דור אלון הייתה שההצטרפות להסתדרות הלאומית שילבה במעמד הרישום חלוקת מתנות, מטען נייד וכרטיס מועדון הטבות. שופטת ביה"ד האזורי עידית איצקוביץ': "לא נפל פגם מהותי באופן הצטרפותם של העובדים להסתדרות הלאומית"

13.09.2020, 11:38 | ליאור גוטמן
ביה"ד האזורי לעבודה בתל אביב קבע ביום חמישי האחרון שההסתדרות הלאומית היא ארגון עובדים היציג בחברת האנרגיה דור אלון. כך נודע לכלכליסט. הפסיקה הגיעה לאחר שהנהלת דור אלון ניסתה לכאורה למנוע את התאגדות העובדים באמצעות תלונה במשטרה ובקשה להוצאת צווים שיקבעו שההתאגדות בהסתדרות הלאומית אינה וולנטרית ולכן דינה להתבטל.

קראו עוד בכלכליסט

עיון בפסק הדין של השופטת עידית איצקוביץ, שהגיע לידי כלכליסט, מעלה שלפני מספר חודשים החלה התאגדות עובדי דור אלון בהסתדרות הלאומית. הנהלת דור אלון ניסתה לבטל ניסיון התארגנות של עובדיה, כאשר הטענה העיקרית של דור אלון הייתה שההצטרפות להסתדרות הלאומית שילבה במעמד הרישום חלוקת מתנות, מטען נייד וכרטיס מועדון הטבות, ולכן מדובר בפעולה פגומה הן בשל חלוקת המתנות והן בשל העובדה שמדובר בפעולה שאינה רצונית וחופשית אלא נועדה לקבל את המתנות שמחלקים, ועד לקביעה ש"החתמתם על טפסי הצטרפות, הוא פסול ועולה כדי שוחד וקבלת דבר במרמה"

עמית זאב מנכ"ל דור אלון , צילום: טל פלינט עמית זאב מנכ"ל דור אלון | צילום: טל פלינט עמית זאב מנכ"ל דור אלון , צילום: טל פלינט

זאת ועוד - פסק הדין חושף שדוד אליהו, שמשמש בתפקיד מנהל רשת מתחמי התדלוק והמסחר של החברה, הגיש ביוני האחרון תלונה למשטרת ישראל כנגד ההסתדרות בגין חלוקת מתנות על ידה לעובדי החברה, פעולה שדור אלון תפסה כעבירה פלילית של קבלת דבר במרמה, תחבולה ושידולי מרמה.

מנגד, ההסתדרות הלאומית טענה שהם פקדו כ-900 עובדים מתוך 2,000 מועסקים בחברה, שפועלים בכ-190 מתחמי תדלוק בפריסה ארצית, כאשר החתמה העובדים נעשתה כדין לרבות חלוקת המתנות.

השורה התחתונה: שופטת ביה"ד האזורי עידית איצקוביץ טוענת ש"לאחר שבחנו את הבקשות מטעם הצדדים ואת כלל הראיות שנשמעו ושהוצגו לפנינו אנו סבורים כי לא נפל פגם מהותי באופן הצטרפותם של העובדים להסתדרות הלאומית, ושהיא ארגון העובדים היציג בקרב עובדי דור אלון". עוד אומר ביה"ד ש"לא הוכח כי חלוקת המתנות מהווה פגם המאיין את רצונם של העובדים או כזה שלא מאפשר להם לבחור אם הם רוצים לחתום על טופס ההצטרפות להסתדרות או לאו. הצטרפות זו נעשתה מרצונם החופשי של העובדים, באופן וולונטרי ואותנטי".

איתמר שרוני, סמנכ״ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית, מסכם ש״ההסתדרות הלאומית וועד העובדים מברכים את בית הדין לעבודה על ההחלטה הצודקת ודחייה על הסף את כל טענות דור אלון, אשר ניסו בדרכים לא ראויות למנוע מעובדי תחנות הדלק להתאגד במסגרת ההסתדרות הלאומית. ההסתדרות יוצגה על ידי עורכי דין בטי מצר לוי, רוית קרן רוזין, רן קונפינו ומנהל חטיבת הגיוס חי לופטון בהסתדרות הלאומית.

מדור אלון נמסר בתגובה שהם לומדים את פסק הדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות