אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרבה מהלקחים הטובים שלמדתי הגיעו מהכשלונות ולא מההצלחות" צילום: יונתן בלום

30 דקות או פחות

"הרבה מהלקחים הטובים שלמדתי הגיעו מהכשלונות ולא מההצלחות"

שרית פירון עברה קריירה מרשימה כסמנכ"לית ומנכ"לית, רשמה אקזיט מרשים כמשקיעה פרטית - וכל זה אחרי שהגיעה במקרה להייטק. עכשיו היא שותפה מנהלת בקרן הון סיכון של team8 ועוזרת ליזמים צעירים עם הניסיון והעצות שצברה

14.09.2020, 16:25 | שירות כלכליסט

שרית פירון הגיעה להייטק ממש במקרה. היא רצתה לעזוב את משרד רואי החשבון שבו היא עבדה, קיבלה שתי הצעות ובחרה בקבוצת רד של האחים זיסאפל: "ראיתי מקום נקי, אמרו לי שלא עובדים בימי שישי, המקום נראה נחמד והמשכורת הוכפלה אז פשוט לקחתי את זה ולא ידעתי לאן פתחתי דלת". הבחירה הזו הזניקה אותה לקריירה מרשימה, שכללה תפקידים כמו סמנכ"לית כספים, סמנכ"לית תפעול ומנכ"לית של חברות הייטק שונות.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

זו היתה ההחלטה הכי משמעותית בחייה, עד שניגשו אליה שני יזמים צעירים שהכירה מאחת החברות בהן עבדה והציעו לה להשקיע כאנג'לית בסטארט-אפ שהם הקימו. היא השתכנעה, השקיעה 140 אלף דולר וכעבור 6 שנים (ועוד כמה משקיעים שהצטרפו בדרך) החברה, דאטורמה, רשמה אקזיט ענק של 850 מיליון דולר. פירון חברה לאחרונה לקבוצת team8 והיא שותפה מנהלת של קרן ההון סיכון שהם הקימו השנה.

שרית פירון, צילום: יונתן בלום שרית פירון | צילום: יונתן בלום שרית פירון, צילום: יונתן בלום

אין לה ממש רקע טכנולוגי, אבל פירון מספרת ש"עם הזמן פיתחתי אהבה מוגברת וקצת הבנה לטכנולוגיה, כשמדברים איתי על זה אני לא חירשת". כיום היא עוזרת ליזמים בהם משקיעה הקרן החדשה של team8 עם עצות וניסיון שצברה במהלך השנים: "אחד הדברים שאני אומרת ליזמים צעירים הוא שהרבה מהלקחים הטובים שלמדתי הגיעו מהכשלונות ולא מההצלחות", כולל עסקאות ושיתופי פעולה שהתבטלו במפתיע.

אילו חברות היא מחפשת כיום, למה הקימה team8 קרן חדשה ובמה היא שונה מהפעילות שלה עד עכשיו ? כל התשובות בפרק חדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

"הרבה מהלקחים הטובים שלמדתי הגיעו מהכשלונות ולא מההצלחות"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"הרבה מהלקחים הטובים שלמדתי הגיעו מהכשלונות ולא מההצלחות"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות