אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני קבוצת אלדד פרי יבקשו להרחיב את צו הקפאת ההליכים גם לחברות בנות

פרסום ראשון

נאמני קבוצת אלדד פרי יבקשו להרחיב את צו הקפאת ההליכים גם לחברות בנות

ביהמ"ש הוציא בשבוע שעבר את הצו לחברת הנדל"ן; הנאמנים: "נכין תוכנית מסודרת לשיקום ולהמשכיות של כל פרויקט והסדרת התחייבויותיו - מרבית הפרויקטים הם בשלב ראשוני של קרקע ותכנון או בשלבי ביצוע התחלתיים"

13.09.2020, 14:31 | ליטל דוברוביצקי

הנאמנים של חברת קבוצת אלדד פרי, עוה״ד אודי גינדס וגונן קסטנבאום, צפויים לבקש כי הקפאת ההליכים תחול גם על 20 חברות בנות בקבוצה ולא רק על חברת האחזקות. כמו כן נמסר מהנאמנים כי "מרבית הפרויקטים הם בשלב ראשוני של קרקע ותכנון או בשלבי ביצוע התחלתיים. לכן, בשלב הראשון נבחן את הסטטוס של כל פרויקט – בהיבט המשפטי, התכנוני, הרישויי, הקנייני והכלכלי. לאחר שתהיה לנו תמונה מלאה, נכין תוכנית מסודרת לשיקום ולהמשכיות של כל פרויקט והסדרת התחייבויותיו. מרגע שבית המשפט נתן צו פתיחת הליכים, זכויות הרוכשים ושאר הנושים נשמרות, כפי שהן, ואין חשש לפגיעה נוספת בהן".

קראו עוד בכלכליסט

אלדד פרי אלדד פרי אלדד פרי

בנוסף , מבקשים הנאמנים באמצעות ד"ר איל בן זקן לדחות בקשה שהוגשה בשבוע שעבר למנות כונס נכסים זמני לפרויקט שטרם נבנה של אחת מהחברות הבנות. הנאמנים ציינו כי "אין כל דחיפות בבקשה למינוי כונס נכסים זמני מכיוון שהנאמנים תפסו שליטה בקבוצת פרי, לרבות בחברות המשיבות ובנכסיהן, ואף עומדים להגיש בקשה להרחבת התחולה של צו פתיחת ההליכים על החברות הבנות. הנאמנים הם בעלי הסמכות והראיה הכוללת לקידום הליך של שיקום והשאת הערך לכלל הנושים, ולא רק לנושה ספציפי".

עו"ד גונן קסטנבאום עו"ד גונן קסטנבאום עו"ד גונן קסטנבאום

ביום חמישי בית המשפט המחוזי מרכז הוציא צו הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי ל-60 יום ומינה לה שני הנאמנים. השופטת עירית וינברגר נוטוביץ הסמיכה את הנאמנים להפעיל את החברה הנתונה לחובות גדולים בתקופת הקפאת ההליכים וכן אישרה לנאמנים ליטול אשראי מאת הנושה חברת "גמי וחיים" עד לסך של 3 מיליון שקל לתקופת הקפאת ההליכים.

צו הקפאת ההליכים ניתן בהסכמת אלדד פרי המיוצג על ידי ד"ר שלמה נס ועו"ד שי גליקמן ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס. חברת "גמי וחיים" שהגישה הבקשה למינוי נאמן לקבוצה באמצעות עו"ד רונן נאוי ועו"ד יריב שי ישינובסקי טענה לחוב של 218 מיליון שקל כלפיה. כמו כן ציינה כי לטענתה לקבוצה חובות בסך כ-300 מיליון שקל לנושים אחרים .

עו"ד אהוד גינדס, צילום: עמית שעל עו"ד אהוד גינדס | צילום: עמית שעל עו"ד אהוד גינדס, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות